رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور:

برگزاری مانورهای عملیاتی در مراحل مختلف فرایند انتخابات

برگزاری مانورهای عملیاتی در مراحل مختلف فرایند انتخابات
تمام فرم ها به جز روز اخذ رای که فرم های کاغذی برای شمارش و ثبت اطلاعات در سامانه داریم، در سامانه جامع پیش بینی و تمامی اقداماتی که دنبال می کنیم کاملا الکترونیکی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، شجاعان با بیان اینکه هیچگونه اطلاعاتی خارج از سامانه جامع انتخابات نداریم، ضمن اشاره به ۲۵ فرایند انتخابات تصریح کرد: از این تعداد۲۴ فرایند به صورت کاملا الکترونیکی انجام خواهد شد و از این ۲۴ فرایند۸۴ گام عملیاتی وجود دارد که در سامانه پیش بینی شده است.

شجاعان رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور در همایش مدیران فناوری اطلاعات استانداریها در تشریح روند برگزاری تمام الکترونیکی انتخابات سال جاری اظهار داشت:  تمام فرم ها به جز روز اخذ رای که فرم های کاغذی برای شمارش و ثبت اطلاعات در سامانه داریم، در سامانه جامع پیش بینی و تمامی اقداماتی که دنبال می کنیم کاملا الکترونیکی است.

وی گفت: کلیه اطلاعات مربوط به داوطلبان، اعضای شعب ، محل شعب، رسیدگی به شکایات، اختصاص کد داوطلبی تا زمانی که صورتجلسه امحاءتنظیم شود و عملیات امحاء صورت بگیرد نیز فرایند کاملا الکترونیکی انجام می شود.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور ضمن اشاره به وجود اطلاعات مجریان در سامانه نیز تصریح کرد: اگر مشخصات فردی به عنوان عضو شعبه در سامانه ثبت نشده باشد امکان حضور در شعبه ندارد .

شجاعان ادامه داد: به این منظور همکاران ما در حوزه فناوری ارتباطات ضمن آمادگی کامل ، باید این زیر ساخت را با کمک وزارت ارتباطات و زیر ساخت کشور پایدار نگه داشته و در جهت مدیریت  این فرایند ها  از طریق زیرساخت های پیش بینی شده اقدام لازم بعمل آورند.

وی با بیان اینکه با توجه به حساسیت ها ،مخصوصا در روز اخذ رای و تا زمان اعلام نتیجه شرایط به گونه ای است که تمامی مجموعه های زیر ساختی کشور به صورت آماده باش هستند، از برگزاری جلسات با مجموعه های زیر ساختی استانها و برنامه ریزی های لازم در این خصوص خبر داد.

وی از برگزاری چند مانور عملیاتی در مراحل مختلف برگزاری فرایند انتخابات سالجاری خبر داد و ابراز امیدواری کرد :با برگزاری این مانور ها در هر مرحله  بتوان در جهت کاهش و رفع اشکالات احتمالی اقدام کرد.

شجاعان در پایان با اشاره به اینکه نتایج این مانورها در سامانه و سیستم جامع انتخابات هم قابل پایش و کنترل  است، ابراز امیدواری کرد: با نظارت رئیس ستاد انتخابات کشور از فرایند و اتفاقاتی که در روزهای مانور می افتد و بهره گیری از رهنمودهای سازنده بتوان در جهت رفع اشکالات و برگزاری هر چه بهتر فرآیند انتخابات بصورت الکترونیکی گام برداشت.