کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان گران نمی‌شود

کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان گران نمی‌شود
هیچ مصوبه ای برای گران شدن کالاهای اساسی تصویب نشده است و تمامی این اقلام  با قیمت عرفی و مصوب در بازار توزیع خواهند شد.

مدیرکل سازمان صنعت ، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: هیچ مصوبه ای برای گران شدن کالاهای اساسی تصویب نشده است و تمامی این اقلام  با قیمت عرفی و مصوب در بازار توزیع خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد دهقان با اشاره به قیمت اقلام اساسی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت:   قیمت اقلام اساسی مصوب تنظیم بازار که توزیع آن از سوی دولت حمایت و پیگیری می‌شود در ایام ماه مبارک رمضان هیچگونه افزایشی نخواهد داشت و نظارت و بازرسی ویژه‌ای در زمینه توزیع مناسب و نرخ محصولات اعمال خواهد شد.

 وی افزود:  برخی کالاها  که از طریق منابع دولتی تأمین نمی‌شود احتمال دارد با توجه به نوسانات احتمالی قیمت ارز، نرخ آنها تغییر کند اما در مجموع هیچ افزایش قیمتی در زمینه کالاهای اساسی از قبیل گوشت، مرغ، برنج  وشکر رخ نخواهد داد و نظارت ویژه‌ای در ماه مبارک رمضان اعمال می شود.

 مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان ، قیمت  هر کیلو بامیه را  17000 تومان اعلام کرد و گفت : قیمت‌های پیشنهادی  اقلام پر مصرف ماه مبارک رمضان از قبیل آش،حلیم و... به تمام کمیسیون‌های نظارت ارجاع شده اما نرخ نهایی تا به این لحظه اعلام نشده و طی چند روز آینده قیمت‌های نهایی می شود.

وی با بیان اینکه نظارت و بازرسی ویژه ماه مبارک رمضان با آغاز این ماه شروع خواهد شد، تاکید کرد: قرار بر آن است تا توزیع کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان با آغاز این ماه به صورت گسترده صورت گیرد و نظارت ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته شده است.

 

منبع: تسنیم