بستری 822 نفر بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی

بستری 822 نفر بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی
822 مورد از بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شدند که تعداد 306 نفر به طور قطع مبتلا به کرونا و 516 نفر مشکوک به کرونا هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: 822 مورد از بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شدند که تعداد 306 نفر به طور قطع مبتلا به کرونا و 516 نفر مشکوک به کرونا هستند.

جواد آقازاده با اشاره به اینکه تنها راه مقابله با بیماری کرونا رعایت اصول بهداشتی و خود مراقبتی و پرهیز از برگزاری تجمعات غیرضروری است، اظهار داشت: 822 نفر از بیماران مبتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شدند که تعداد 306 نفر به طور قطع مبتلا به کرونا و 516 نفر مشکوک به کرونا هستند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه وخیم است، تصریح کرد: 155 نفر از بیماران در بخش آی‌سی‌یو بستری شده اند و تعداد 50 نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند و تنفس مصنوعی دریافت می‌کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در عرض یک روز 165 نفر از افراد در مراکز درمانی استان بستری شده اند،افزود: از مجموع 165 نفر بیمار جدید بستری شده در مراکز درمانی استان تعداد 48 نفر در ارومیه، 10 نفر در بوکان، 6 نفر پیرانشهر، 45 نفر خوی، 20 نفر مهاباد، 11 نفر میاندوآب و هشت نفر نقده گزارش شده است.

آقازاده گفت: وضعیت استان از نظر شیوع ویروس کووید 19 نامناسب و خطرناک است و در این راستا تنها راه مقابله با ویروس خود مراقبتی و رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی است و ضرورت دارد تمام افراد مصوبات ستاد مقابله با کرونا را رعایت کنند تا بتوانیم زنجیره ابتلا به کرونا را بشکنیم و تعداد بیماران بستری شده بر اثر این بیماری نیز کاهش یابد.

 

منبع: فارس