بهره برداری از 210 پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی

بهره برداری از 210 پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی
با حضور استاندار آذربایجان غربی بهره برداری از 210 پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان با اعتبار 371 میلیارد ریال به بهره رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد مهدی شهریاری در آیین بهره برداری ازهمزمان ۲۱۰ پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان که در محل روستای جهتلوی ارومیه برگزار شد، با تاکید بر بهره گیری از روشهای نوین آبیاری در کشت محصولات کشاورزی استان، گفت: در حال حاضر حدود ۵ تا ۷ میلیارد متر مکعب آب در بخش های مختلف کشاورزی استان مورد استفاده قرار می گیرد که در صورت استفاده از روشهای نوین و سیستم های جدید آبیاری این میزان قابل کاهش به یک میلیارد متر مکعب است.

وی افزایش راندمان تولید، صرفه جویی در مصرف آب، تامین حق آبه دریاچه ارومیه و تولید محصول باکیفیت را از مزایای استفاده از سیستم های جدید آبیاری عنوان کرد و گفت: بطور مثال میزان تولید سیب در هر هکتار با استفاده از آبیاری غرقابی در استان حدود ۲۰ تن است و این درحالی است که در صورت استفاده از سیستم های آبیاری نوین، میزان تولید سیب در هر هکتار از باغات استان قابلیت افزایش به ۵۰ تا ۷۰ تن را داراست.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این آیین گفت: استان آذربایجان غربی نقش بسیار مهم و پررنگی در زمینهٔ تولید بسیاری از محصولات استراتژیک و حیاتی کشور دارد و با تولید سالانه بیش از ۶.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی ، دارای رتبه‌های نخست و تک ‌رقمی در سطح کشور است.

رسول جلیل به طرحهای قابل افتتاح در هفته جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از 210 پروژه عمرانی ، اقتصادی و تولیدی در بخش کشاورزی برای 690 نفر به صورت مستقیم و 1600 نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.