امام جمعه ارومیه:

تامین امنیت زیرساخت‌ها در آذربایجان‌غربی قابل تقدیر است

تامین امنیت زیرساخت‌ها در آذربایجان‌غربی قابل تقدیر است
امام جمعه ارومیه گفت: آذربایجان غربی یکی از استان های مرزی و مهم کشور است که با توجه به اهمیت این استان، اقدامات خوب در حوزه پدافند غیرعامل در استان را شاهد هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به انجام پیش‌بینی‌های لازم در خصوص امنیت زیرساختی در استان با توجه ویژه به موضوع پدافند غیرعامل گفت: تامین امنیت زیرساخت‌ها در استان قابل تقدیر است.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در دیدار با معاونان انرژی و هسته ای سازمان پدافند غیرعامل کشور در ارومیه به اهمیت مسأله پدافند غیر عامل در کشور اشاره کرد و افزود: آذربایجان غربی یکی از استان های مرزی و مهم کشور است که با توجه به اهمیت این استان، اقدامات خوب در حوزه پدافند غیرعامل در استان را شاهد هستیم.

وی بر اهمیت وجود گاز در حوزه های مختلف و تأمین انرژی و گرمایش در کشور تاکید کرد و  ادامه داد: امروز، نعمت گاز به‌ عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع گرمایش مردم محسوب می شود که باید از زیرساخت های آن به‌خوبی حفاظت شود.

وی به موضوع بروز مشکلات در بارندگی ها و وقوع سیلاب نیز پرداخت و اضافه کرد: نبود برنامه ریزی و پیش بینی های لازم مهمترین مشکل در این زمینه است و باید برای جلوگیری از مشکل سیل همواره راهکارهای پیشگیرانه لحاظ شود.

سردار محمدعلی مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این دیدار با بیان عملکرد این حوزه در استان به ضرورت های موجود در این بخش اشاره کرد و گفت : تدبیر ریاست سازمان پدافند غیر عامل و وزارت نیرو در تکمیل زیرساخت ها و اصلاح برخی نواقص بر طبق منویات مقام معظم رهبری بوده و امیدواریم بتوانیم در سالهای آینده این تهدیدات را به حداقل برسانیم.