استاندار آذربایجان غربی:

مناطق مرزی استان نیازمند سرمایه گذاری برای رفع بیکاری است

مناطق مرزی استان نیازمند سرمایه گذاری برای رفع بیکاری است
استاندار آذربایجان غربی گفت: توانمندسازی جامعه هدف در ابعاد مختلف توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) از بدو تاسیس توانسته در تثبیت و تقویت امنیت اجتماعی بسیار موثر واقع شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به فلسفه وجودی کمیته امداد و نقش برجسته این نهاد در تثبیت و تقویت امنیت اجتماعی گفت: توانمندسازی جامعه هدف در ابعاد مختلف از جمله اشتغال، درمان و مسکن توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) از بدو تاسیس توانسته در تثبیت و تقویت امنیت اجتماعی بسیار موثر واقع شود.

محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با قدردانی از اقدامات این نهاد در آذربایجان غربی تصریح کرد: این استان ظرفیت های اقتصادی ویژه ای دارد که می تواند علاوه بر استان مشکلات سایر استانها را نیز برطرف سازد.

وی افزود: متاسفانه به دلایل مختلف ظرفیت های اقتصادی استان بخوبی بکار گرفته نشده و دولت همه توان خود را برای رفع شکاف محرومیت این استان بسیج کرده است.

شهریاری با اشاره به اینکه کشاورزی سهمی ۳۵درصدی در اشتغال استان دارد گفت: بخش عمده مناطق روستایی از ظرفیت های اشتغال روستایی برخوردار هستند اما بخش اندکی به دلیل شرایط سخت جغرافیایی از این ظرفیت محروم هستند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: برای رفع بیکاری در مناطق مرزی استان نیازمند مشارکت و نقش آفرینی جدی کمیته امداد در سرمایه گذاری هستیم.

شهریاری تصریح کرد: طرح های راکد و نیمه راکد صنعتی و تولیدی در استان وجود دارد که با مشارکت مجتمع اقتصادی کمیته امداد می توان زمینه ای اشتغال پایدار بسیاری از جوانان را فراهم ساخت.