رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی:

2117 صندوق رای در آذربایجان غربی دایر می شود

2117 صندوق رای در آذربایجان غربی دایر می شود
علی مصطفوی رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی، آخرین وضعیت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در گفتگو با خبرنگاران با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت یازدهمین دوره انتخابات استان، گفت: از 531 نفر داوطلب حضور در یازدهمین دوره انتخابات استان تا کنون  35 نفر از حضور در انتخابات  انصراف داده ،  194نفر تایید صلاحیت و302 نفر نیز رد صلاحیت شده اند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات پیش رو در استان آذربایجان غربی 10 حوزه انتخابیه اصلی فعال خواهد بود، افزود:  2هزار 117 صندوق رای انتخابات  استان  در نظر گرفته شده که از این تعداد که یک هزار و 252 صندوق به صورت ثابت و 865 صندوق به صورت سیار آرای مردم را جمع آوری خواهند کرد.

مصطفوی با اشاره به افزایش 3 درصدی تعداد صندوق های جمع آوری آرا نسبت به انتخابات گذشته، ادامه داد: از مجموع صندوق های رای استان  هزار و شش صندوق در مناطق شهری و یک هزارو 111 صندوق نیز در مناطق روستایی مستقر خواهند شد.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی تعداد واجدین شرایط برای رای دادن در استان را 2 میلیون و 379 هزار و 656 نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد 135هزار و 26نفر رای اولی اولین حضور خود در انتخابات را تجربه خواهند کرد.

علی مصطفوی با اشاره به اینکه تمامی مراحل انتخابات بر اساس تقویم ارائه شده توسط وزارت کشور در حال اجرا است، تاکید کرد: بر اساس زمان بندی، تا 21 بهمن ماه رسیدگی به شکایات داوطلبان توسط شورای نگهبان به پایان رسیده و اسامی به وزارت کشور اعلام می شود و در 22 بهمن ماه نیز اسامی قطعی نامزدها به مراکز حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشوراعلام و اسامی نامزدهای تایید شده در 23 بهمن ماه از طریق انتشار آگهی عمومی به اطلاع مردم خواهند رسید.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی همچنین از تغییر حوزه انتخابیه پنج نفر از داوطلبان  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: بر اساس قانون نامزدهای تایید صلاحیت شده تا فردا فرصت دارند نسبت به تغییر حوزه انتخابیه خود اقدام کنند.

وی همچنین از کاندیداها و طرفداران و تمامی گروه های تاثیر گذار در انتخابات خواست تا در انتخابات پیش رو اخلاق انتخابات را رعایت نموده و بر اساس قانون برای حضور پرشور مردم در انتخابات تلاش کنند.

مصطفوی ادامه داد: ستاد انتخابات استان آذربایجان غربی چهار اصل مشارکت حداکثری، قانونمداری، بی طرفی و امانت داری را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.