دمای ارومیه کاهش می یابد

دمای ارومیه کاهش می یابد
دمای استان از امروز، چهارشنبه بین 6 تا 12 درجه سانتی گراد کاهش می یابد و لازم است تا مرغداران و گلخانه داران تدابیر لازم در زمینه تنظیم دمای محیطی را انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: دمای استان از امروز، چهارشنبه بین ۶ تا ۱۲ درجه سانتی گراد کاهش می یابد و لازم است تا مرغداران و گلخانه داران تدابیر لازم در زمینه تنظیم دمای محیطی را انجام دهند.

مهدی صابری افزود: دقت در مصرف منابع انرژی نیز باید مورد توجه شهروندان باشد چرا که در شبانه روز گذشته برف و باران در سراسر استان به ویژه مناطق جنوبی گزارش شده است و این روند تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان اشنویه پر بارش ترین شهر استان با ۱۰ میلیمتر بارندگی بوده و بیشترین ارتفاع برف از این شهرستان با چهار سانتیمتر گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته سرعت وزش باد در شهرستان پیرانشهر واقع در جنوب استان به ۹۰ کیلومتر در ساعت رسید، اضافه کرد: از ظهر روز چهارشنبه از سرعت وزش باد کاسته شده است.

صابری ادامه داد: دمای کمینه ارومیه در ۲۴ ساعت اخیر منفی یک و دمای بیشینه آن مثبت هفت درجه سانتی گراد بوده است و شهرستان چالدران با منفی پنج درجه سانتی گراد سردترین و پلدشت با ۱۳ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین شهر آذربایجان غربی گزارش شده است.

 

منبع: ایرنا