آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز قرار دارد

آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز قرار دارد
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: وضعیت استان از نظر ابتلا به ویروس کووید 19 در حالت قرمز قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: وضعیت استان از نظر ابتلا به ویروس کووید 19 در حالت قرمز قرار دارد و برای بررسی شیوع ویروس در استان تیمی از تهران به استان آمده‌اند که همفکری‌های لازم صورت گرفته و محدودیت‌های لازم اجرای می‌شود.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته تعداد 726 نفر در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی مبتلا به سندروم حاد تنفسی بستری شدند که از این تعداد 221 نفر به طور قطع به بیماری کرونا مبتلا هستند و 505 نفر مشکوک به کرونا گزارش شده است.

وی با اشاره به وضعیت بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌هایی ویژه‌ بیمارستان‌های استان اعلام کرد: تعداد 127 نفر در آی سی یو بستری هستند که  41 نفر از این تعداد به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند و تعداد افراد بستری شده نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: طی 24 ساعت تعداد 135 بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند که 52 نفر  در ارومیه، 2 نفر در اشنویه، 12 نفر در بوکان، 2 نفر پیرانشهر، هفت نفر در تکاب، خوی 27 نفر، سردشت پنج نفر، سلماس یک نفر، یک نفر در شاهین‌دژ،سه نفر در ماکو، مهاباد پنج نفر، میاندوآب 13 نفر و نقده چهار نفر گزارش شده است.

آقازاده با اشاره به اینکه تعداد بیماران مبتلا به کرونا و بیماران بستری شده بر اثر این بیماری در بیمارستان‌های استان افزایش یافته است، تاکید کرد: وضعیت استان از نظر ابتلا به ویروس کووید 19 در حالت قرمز قرار دارد و برای بررسی شیوع ویروس در استان تیمی از تهران به استان آمده‌اند که همفکری‌های لازم صورت گرفته شده است و محدودیت‌های لازم اجرای می‌شود.

 

منبع: فارس