پیروزی مقتدرانه والیبال ایران با حمایت تماشاگران ارومیه‌ای

پیروزی مقتدرانه والیبال ایران با حمایت تماشاگران ارومیه‌ای
تیم ملی والیبال ایران در آغاز هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با حضور پرشور تماشاگران ارومیه ای کانادا را با نتیجه سه بر صفر در هم شکست.

تیم ملی والیبال ایران در آغاز هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با حضور پرشور تماشاگران ارومیه ای کانادا را با نتیجه سه بر صفر در هم شکست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، تیم‌های ایران و کانادا با کمی تاخیر و از ساعت ۱۸:۵۰ امروز (جمعه) به مصاف هم رفتند و تیم ملی ایران در سه ست پیاپی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۵، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۶ حریف خود را شکست داد.

در این دیدار جذاب و دیدنی ۶ هزار تماشاگر ارومیه ای با فریادهای ایران - ایران بازیکنان تیم ملی ایران را همراهی کردند.

ست اول /۲۵ – ۱۵/ به نفع ایران

تیم ملی ایران که از امتیاز میزبانی و تشویق های هزاران هوادار ارومیه ای بهره می برد، شروع قدرتمندی در ست نخست داشت و به راحتی توانست وقت های استراحت فنی اول و دوم را نصیب خود کند و با تداوم برتری خود و با ایجاد فاصله ۱۰ امتیاز پیروز میدان شد.

ست دوم / ۲۶ – ۲۴/ به نفع ایران

تیم ملی کانادا در ست دوم با بهره گیری از تغییر تاکتیکی بازیکنان ایران را تا حدودی غافلگیر کرد و توانست چهار امتیاز پیش بیافتد اما هوشیاری شاگردان کولاکوویچ مانع از ادامه این روند شد و در نهایت ماراتن سخت و نفس گیر این ست با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به نفع ایران به پایان رسید تا ایران با آرامش بیشتری به ست سوم بیاندیشد.

ست سوم /۲۵ - ۱۶/‏‬ به نفع ایران

ست سوم از حساسیت خاصی برای هر ۲ تیم برخوردار بود زیرا تیم ایران برای پایان دادن به این دیدار نیاز به پیروزی داشت و کانادا برای فرار از شکست محکوم به برد بود.

بازیکنان ایران که عطش زیادی برای پیروزی داشتند با نمایش عملکردی خوب و بی نقص تجربه های چندین ساله خود را به رخ حریف کشیدند و با کسب یک پیروزی قاطع هر سه امتیاز این دیدار خانگی را نصیب خود کردند.

ایگور کولاکوویچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب اصلی سعید معروف، امیر غفور، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور روانه میدان کرد.

ایران با این پیروزی با ۶ برد و ۱۹ امتیاز بالاتر از روسیه و برزیل و صورت موقت به صدر جدول رده‌بندی مسابقات صعود کرد؛ این صدرنشینی در صورت شکست برزیل مقابل صربستان تداوم پیدا می‌کند.

معروف: تیم ملی والیبال شخصیت خوبی پیدا کرده است

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: تجربه بازیکنان باعث شده است تا تیم ملی ایران شخصیت خوبی در عرصه بین المللی پیدا کند.

سعید معروف شامگاه جمعه در نشست خبری پس از مسابقه ایران و کانادا اظهار داشت: به دلیل پیروزی‌هایی که در هفته‌های قبل به دست آورده بودیم با اعتماد به نفس بالایی بازی کردیم.

وی ادامه داد: البته همه می‌دانند که بازی کردن در جو این سالن برای تیم‌های رقیب بسیار سخت است اما کانادا از معدود تیم‌هایی بود که در مقابل ایران عملکرد خوبی داشت.

وی افزود: از تماشاگرانی که برای حمایت از تیم ملی به سالن آمده بودند تشکر می‌کنم و شرمنده کسانی هستیم که نتوانستند بلیت بازی را تهیه کنند.

معروف درباره شرایط تیم ملی در لیگ ملت‌ها گفت: امسال بازیکنان شرایط خوبی دارند اما اگر نتایج تیم برعکس می‌شد همه کسانی که حالا از تیم تعریف می‌کنند، حرف‌های دیگری می‌زدند.

وی با تاکید بر اینکه تجربه بازیکنان کمک کرد تا شخصیت تیم به خوبی شکل بگیرد، اظهار داشت: فرهنگ ایران به این گونه است که با یک برد تیم روحیه بالا می‌رود و با یک شکست پایین می‌آید اما امسال با شخصیت خوب تیم توانستیم روند خود را حفظ کنیم.

کاپیتان تیم ملی درباره احتمال صعود تیم به مرحله نهایی مسابقات و کسب مدال نیز گفت: هنوز برای فکر کردن به این موضوع زود است اما قطعاً اگر به فینال برسیم برای مدال تلاش خواهیم کرد.

کولاکوویچ از حمایت تماشاگران ارومیه ای تشکر کرد

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: از اینکه هواداران در طول مسابقه با کانادا همواره ما را حمایت کردند، تشکر می‌کنم.

ایگور کولاکوویچ شامگاه جمعه در نشست خبری پس از پیروزی سه بر صفر تیم ملی ایران مقابل کانادا اظهار داشت: هفته سوم را خوب شروع کردیم و بازی اول را سه بر صفر بردیم؛ تعدادی از بازیکنان ما در شهر خود بازی می کردند و انگیزه زیادی داشتند تا توانایی خود را نشان دهند.

وی ادامه داد: در ست اول خوب بازی کردیم؛ در ست دوم دفاع کانادا کار را برای ما سخت کرد و در ست سوم هم خوب بودیم و برنده شدیم؛ هرچند که گاهی مشکلاتی وجود داشت اما توانستیم برنده باشیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران خاطر نشان کرد: گاهی خوب نبودیم اما تماشاگران ما را حمایت کردند و امیدوارم این حمایت در آینده هم ادامه داشته باشد.

سرمربی کانادا: جو سالن خیلی عالی بود

سرمربی تیم ملی والیبال کانادا گفت: جو سالن مسابقه با ایران در ارومیه خیلی عالی بود و تاثیر زیادی در کار ما گذاشت.

گلن هوگ شامگاه جمعه در نشست خبری پس از شکست تیم اش مقابل ایران اظهار داشت: در ابتدا کمی ضعیف بودیم و باید تمرکز خود را بالا می‌بردیم؛ باید از اشتباه‌های خود درس بگیریم تا در آینده نتایج بهتری کسب کنیم.

وی در خصوص ترکیب تیم کانادا عنوان کرد: ۲ بازیکن اصلی خود را در اختیار نداریم و کانادا بازیکنان زیادی ندارد تا بتوانیم از حضور آنان به عنوان جایگزین استفاده کنیم.

نیکولاس هوگ کاپیتان تیم ملی والیبال کانادا هم در این نشست خاطر نشان کرد: این برد را به ایران تبریک می گویم.

وی با ابراز ناراحتی از باخت تیم اش در مقابل ایران، ادامه داد: مشکلاتی در بازی وجود داشت و در دفاع و دریافت خوب نبودیم.

غفور امتیازآورتربن بازیکن ایران و کانادا شد

پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران عنوان امتیازآورترین بازیکن مسابقه با کانادا را از آن خود کرد.

تیم ملی والیبال ایران در هفتمین مسابقه خود در لیگ ملت‌ها و نخستین دیدارش از هفته سوم این لیگ با نتیجه سه بر صفر کانادا را شکست داد و «امیر غفور» در این دیدار خوش درخشید.

غفور در این بازی ۱۶ امتیاز گرفت و نقش پر رنگی در پیروزی تیم داشت؛ وی ۱۲ امتیاز با اسپک، ۲ امتیاز با دفاع روی تور و ۲ امتیاز با سرویس کسب کرد.

استیفن مار هم برای کانادا ۱۳ امتیاز گرفت.

حمایت هواداران انگیزه تیم والیال ایران را افزایش داد

بازیکن تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران گفت: حمایت هواداران والیبال دوست ارومیه انگیزه مضاعفی به تیم داد و در این بازی هواداران یار ما و حریف تیم مقابل بودند.

محمد موسوی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران افزود: موفق شدیم با حفظ تمرکز که خواسته کادر فنی بود به پیروزی دست پیدا کنیم و برای کسب حداکثر امتیاز در بازی های بعدی تلاش خواهیم کرد.

محمدرضا حضرت‌پور لیبرو ارومیه ای تیم ملی نیز جو سالن غدیر ارومیه را ستود و بیان کرد: خوشحالم توانستیم برابر کانادا به این برد روحیه ساز دست یابیم و این برد را به مردم آذربایجان غربی و شهر ارومیه و همه مردم کشورم تبریک می گویم.

وی ادامه داد: هدفمان برد در بازی‌های آینده و شاد کردن مردم ایران است و این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

تمام تلاش ما کسب حداکثر امتیاز از بازی‌های بعدی است

لژیونر ارومیه ای تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران گفت: تمام بازیکنان تیم ملی تلاش دارند تا حداکثر امتیازهای بازی های پیش رو را کسب کنند.

میلاد عبادی‌پور شامگاه جمعه در مصاحبه با خبرنگاران گفت: بازی در فضای ارومیه برای هیچ تیمی آسان نیست و امروز با حمایت تماشاگران پیروز شدیم.
وی در مورد بازی های آینده نیز افزود: ۲ بازی سخت دیگر را پیش رو داریم و مطمئن هستم با حمایت این تماشاگران پیروز خواهیم شد.

وی در مورد میزبانی ارومیه گفت: اولین میزبانی جهانی این شهر بسیار خوب بود و تیم های دیگر نیز میزبانی را تحسین کردند و امیدوارم با وجود این سالن خوب و بین المللی و امکانات مناسب، باز هم شاهد میزبانی مسابقات جهانی باشیم.

 

منبع: ایرنا