کیفیت آب شرب ارومیه عالی و استاندارد است

کیفیت آب شرب ارومیه عالی و استاندارد است
مدیر مرکز پایش و نظارت برکیفیت آب و فاضلاب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از پایش و نظارت مستمر بر کیفیت آب شرب مشترکین استان و شهرستان ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سهراب طالبی در خصوص کیفیت آب شرب ارومیه گفت: قسمت عمده ای از آب شرب شهر ارومیه از محل رودخانه شهرچایی و توسط تصفیه خانه های کاملا مجهز تامین می شود که کیفیت آب شرب تحویلی به مشترکین نیز با بهره گیری از امکانات آزمایشگاه های پیشرفته و مدرن به صورت مستمر کنترل و پایش می شود.

وی با اعلام اینکه کلیه مخازن آب شرب شهر ارومیه نیز مجهز به سامانه برخط کنترل کیفیت هستند، اظهار کرد: به منظور کنترل کیفی آب شرب، سالانه بیش از یک میلیون پارامتر شیمیایی، فیزیکی و میکروبیولوژی از محل تولید آب تا نقطه مصرف مورد آزمایش وکنترل قرار می گیرد.

طالبی افزود: براین اساس و براساس نتایج آنالیزهای انجام شده، آب شرب شهر ارومیه مطابق با استاندارد ملی ایران بوده و دارای کیفیت عالی است.

وی گفت: به موازات شرکت آب و فاضلاب، حوزه معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز اقدام به کنترل مستمر آب شرب شهر می کند که در نتیجه مجموعه این اقدامات، آب شرب سالم، بهداشتی و با کیفیت بالا در اختیار مردم و مشترکین قرار می گیرد.

مدیر مرکز پایش و نظارت برکیفیت آب و فاضلاب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت ملاحظه افت کیفیت آب شهری با شماره ۱۲۲ تماس گرفته و اطلاع دهند.