استفاده از ماسک در ارومیه به حدود 70 درصد رسید

استفاده از ماسک در ارومیه به حدود 70 درصد رسید
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: استفاده از ماسک با همراهی خوب مردم در استان به حدود 70 درصد رسیده که باید این روند نیز بهبود یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، دکتر جواد آقازاده افزود: اگر این رعایت اجتماعی و استفاده از ماسک در جامعه به ۸۰ تا ۹۰ درصد برسد، وضعیت بسیار بهتری در خصوص شیوع کمتر بیماری کرونا خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیماران بستری مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی حالت ثابت رو به پایین دارند که این امر، امیدوارکننده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: با این وجود، بیماران بدحال در استان که شامل بستری شده‌ها در آی سی یو و تحت ونتیلاتور هستند، افزایشی بوده که امیدواریم در این خصوص نیز روند کاهشی را شاهد باشیم.

وی بیان کرد:  استفاده از ماسک و رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی در این برهه بسیار مهم است و باید همه مردم این موارد را به طور کامل رعایت کنند.

دکتر آقازاده با اشاره به تمدید یک هفته ای محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی اظهار کرد: این محدودیت ها به طور قطع گرفتاری به بیماری کرونا را کاهش می دهد.

وی گفت: همچنان شاهد برگزاری عروسی داخل باغ ها، مراسم ترحیم، تجمع در آرامستان‌ها، حضور بسیار زیاد در پارک‌ها و دیگر موارد تجمع در آذربایجان‌غربی هستیم که اگر این موارد تداوم یابد، دوباره شیوع بالاتری خواهیم داشت که میزان کشندگی  آن، بیشتر خواهد بود.