بستری 759 نفر بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی

بستری 759 نفر بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی
تعداد 759 بیمار مبتلا سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که تعداد 368 نفر به طور قطع مبتلا به کرونا و 391 نفر مشکوک به هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد 759 بیمار مبتلا سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که تعداد 368 نفر به طور قطع مبتلا به کرونا و 391 نفر مشکوک به هستند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تعداد 759 بیمار مبتلا سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند،که تعداد 368 نفر به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و 391 نفر مشکوک به کرونا هستند.

وی با اشاره به بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان اعلام کرد: تعداد 169 نفر از بیماران در بخش آی‌سی‌یو مراکز درمانی سطح استان بستری شدند که تعداد 49 نفر به دستگاه ونتیلانتور متصل هستند و وضعیت این بیماران وخیم گزارش شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان‌غربی با اشاره به بیماران جدید بستری شده در بیمارستان‌های استان، بیان کرد: در عرض یک روز تعداد 155 نفر بیمار جدید در بیمارستان‌های استان بستری شدند که تعداد 41 نفر در ارومیه، چهار نفر اشنویه، 13 نفر در بوکان، پیرانشهر و پلدشت هر کدام یک نفر، هفت نفر در تکاب، 2 نفر چایپاره، 11 نفر در سلماس، 36 نفر خوی، چهار نفر سردشت، 2 نفر شاهین‌دژ، هشت نفر در مهاباد، 11 نفر در ماکو، نقده و میاندوآب هرکدام هفت نفر بودند.

آقازاده خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در استان، باید مردم بحث خودمراقبتی را جدی بگیرند و با استفاده از ماسک، احتمال انتقال ویروس را تا 98 درصد کاهش دهند.

 

منبع: فارس