آغاز بارشها از چهارشنبه در ارومیه

آغاز بارشها از چهارشنبه در ارومیه
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از عصر امروز سه شنبه هوای شهرهای استان بارانی می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان از عصر امروز سه شنبه اظهارکرد: با ورود این سامانه بارشی تا اواخر هفته شاهد رگبار باران و رعد و برق با احتمال تگرگ در برخی نقاط استان خواهیم بود.

وی با هشدار نسبت به آبگرفتگی و وقوع سیلاب در شهرهای استان عنوان کرد: در این راستا احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها و خسارت به تأسیسات ساختمانی دور از انتظار نیست.

صابری اضافه کرد: انجام اقدامات به موقع در خصوص آبگرفتگی معابر، اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و خودداری از کوهنوردی، محکم کردن سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی در اولویت باید باشد.

وی با بیان اینکه بارندگی‌ها در استان که از هفته جاری آغاز شده، فردا چهارشنبه تشدید می‌شود افزود: امروز نیز بارندگی‌های پراکنده‌ای در استان پیش‌بینی می‌شود و این روند تا اوایل هفته بعد به صورت رعد و برق و وزش باد و رگبار باران ادامه می‌یابد.

صابری با اشاره به وزش باد، افزود: وزش باد نیز همراه این سامانه بارشی وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود سرعت آن بین ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت برسد و لازم است ساکنان استان از تردد در مکان‌های پرخطر در هنگام وزش باد بپرهیزند.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای مرکز استان بین هفت و ۲۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود و پلدشت با ۲۵ درجه و تکاب با سه درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان بودند.

 

منبع: مهر