تغییرات دمایی تا چند روز آینده در آذربایجان‎غربی محسوس نیست

تغییرات دمایی تا چند روز آینده در آذربایجان‎غربی محسوس نیست
در چند روز آینده تغییرات دمایی در سطح استان چندان قابل توجه نبوده، هر چند که، دیروز در مرکز استان شاهد کاهش سه درجه‌ای دمای هوا بوده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، کارشناس پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: در چند روز آینده تغییرات دمایی در سطح استان چندان قابل توجه نبوده، هر چند که، دیروز در مرکز استان شاهد کاهش سه درجه‌ای دمای هوا بوده‌ایم.

یاسر اشتاد با اشاره به اینکه در روزهای آینده هیچ گونه بارشی را در سطح استان شاهد نخواهیم شد اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده، امروز و تا سه روز آینده شاهد هیچ گونه بارشی در سطح استان نبوده و بارش دیروز سلماس که به مدت نیم ساعت و با شدت بسیار اتفاق افتاد، در منطقه خاصی رخ داد که ابرهای همرفتی رشد کرده بودند.

وی تصریح کرد: متاسفانه ایستگاه‌های هواشناسی استان در همه نقاط آذربایجان‌غربی مستقر نیست و بارندگی در روستاهای سلماس به نقاط کور افتاده و قابل پیش‌بینی هم نبود.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: همچنین در چند روز آینده تغییرات دمایی در سطح استان چندان قابل توجه نبوده، هر چند که دیروز شاهد کاهش محسوس دما در ارومیه بوده و به عنوان نمونه، در مرکز استان شاهد کاهش سه درجه‌ای دمای هوا بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته پلدشت با 35 درجه و تکاب با 12 درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین شهر استان بوده است افزود: ارومیه نیز 31 و 15 را تجربه کرده است.

 

منبع: فارس