ارومیه تا پایان هفته بارانی است

ارومیه تا پایان هفته بارانی است
کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی بیانگر ادامه بارندگی‌ها در استان تا آخر هفته جاری ‌است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی کریمی افزود: فعالیت سامانه بارشی در استان از هفته گذشته موجب بارش باران در اکثر نقاط آذربایجان‌غربی شده به طوری که تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ میلی‌متر بارش در چالدران، ۱۱.۶ میلی‌متر در ماکو، ۹ میلی‌متر در شوط و ۴.۶ میلی‌متر بارش در ارومیه به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: در سایر مناطق آذربایجان‌غربی نیز گزارش بارش وجود دارد که از یک تا هشت میلی‌متر متغیر است.

وی بیان کرد: تا پایان هفته نیز این شرایط پابرجاست و وزش باد، رعد و برق و تگرگ نیز در طول هفته پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن رودخانه‌ها، احتمال سقوط اشیا در اثر وزش باد در این مدت دور از انتظار نیست و لازم است شهروندان موارد ایمنی را رعایت کنند.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: انجام اقدامات به‌موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری و اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه‌ها از ضرورت روزهای آتی در استان است.

کریمی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته چالدران سردترین شهر استان با دمای پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر و میاندوآب گرم‌ترین شهر با دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود؛ در این مدت دمای هوای ارومیه هم بین هفت و ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

 

منبع: ایرنا