استقبال گسترده از فیلم های جشنواره فجر در ارومیه

استقبال گسترده از فیلم های جشنواره فجر در ارومیه
مدیر امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان غربی از پیشتازی 2 فیلم سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر در ارومیه خبرداد.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان غربی از پیشتازی 2 فیلم سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر در ارومیه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مسعود یکانی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن در سینما انقلاب ارومیه افزود: امسال 14 فیلم فجر در 4 سانس 14:30، 17، 19:30 و 22 شب در سینما انقلاب ارومیه اکران می شود.

وی با اشاره به فیلم های فجر اکرانی در سینمای انقلاب ارومیه تصریح کرد: سرخ پوست ، طلا، جان دار، مدیترانه ، غلام رضا تختی، بنفشه آفریقایی ، ناگهان درخت، ایده اصلی ، سمفونی نهم، سال دوم دانشکده من، پالتو شتری،   شبی که ماه کامل شد ، روزهای نارنجی و فیلم معکوس عنوان فیلم های جشنواره فیلم فجر   هستند که برخی اکران و برخی دیگر در روزهای آتی اکران می‌شوند.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان غربی بااشاره به تعطیلی سینما در دو روز 19 و 20 بهمن براساس تقویم جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: فیلم "شبی که ماه کامل شد" نرگس آبیار و "سرخپوست" نیما جاویدی جز پر مخاطب ترین فیلم های این دوره در استان و پیشتاز تا به امروز بودند.

یکانی با بیان اینکه سال گذشته 11 فیلم فجر در استان اکران شد یادآور شد: میزان استقبال این دوره از جشنواره فیلم فجر دراستان بدلیل کیفیت بالای فیلم ها بسیار خوب و گسترده بوده و تقریبا بیشتر فضای سینما در هر سانس از اکران فیلم ها پر می شود.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه چیدمان فیلم های فجر امسال در استان ژانر های مختلف و متنوعی را شامل می شود خاطر نشان کرد: فیلم های ارزشی، دفاع مقدس، زندگی نامه، آسیب های اجتماعی و مشکلات خانوادگی و جوانان همچنین فیلم کودک و طنز گونه در چیدمان فیلم ها لحاظ شده است.

وی همچنین گفت: فیلم " سیمرغ پروانه ها" در ژانر کو دک و نوجوان از 12 تا 17 بهمن در سینما انقلاب با حضور 600 دانش آموز اکران شد که استقبال بسیار خوبی را به همراه داشت.

اکران رایگان ۱۴ فیلم سینمایی فجر در ایام الله دهه مبارک فجر ویژه خبرنگاران در آذربایجان غربی

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از اکران رایگان ۱۴ فیلم سینمایی فجر در ایام الله دهه مبارک فجر ویژه خبرنگاران خبرداد.

پناهی گفت: اکران فیلم های این جشنواره در سینما انقلاب واقع در خیابان خیام جنوبی ارومیه  در 2 نوبت صبح و عصر تا 22 بهمن ماه اکران می شوند. 

وی با بیان اینکه جامعه خبری به افکار عمومی شکل می دهد و پویایی جامعه به رشد افکار عمومی وابسته است اظهار کرد:جهت بهره‌مندی خبرنگاران به عنوان طلایه دار جنگ نرم و فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تمهیدات لازم جهت تماشای رایگان فیلم‌های جشنواره فجر به جز روزهای تعطیل توسط اصحاب رسانه استان انجام شده است. 

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: اکران رایگان فیلم‌های فجر ویژه اصحاب رسانه بوده و خبرنگاران می‌توانند با ارائه کارت خبرنگاری به جای تهیه بلیت در سینما انقلاب به تماشای فیلم مورد علاقه خود بپردازند. 

وی اظهار کرد: چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فرصت مغتنمی است تا بعد فرهنگی و هنری دستاوردهای انقلاب اسلامی را به همگان معرفی کنیم که اکران فیلم‌ها فرصت مناسبی برای دستیابی به اهداف مورد نظر می‌باشد. 

پناهی با اشاره به اکران سانس‌های صبح سینما انقلاب ویژه اکران فیلم‌های کودک و نوجوان افزود:  فیلم‌ بخش کودک و نوجوان می‌توانند به مناسبت دهه مبارک فجر تا ۱۷ بهمن ماه به صورت رایگان در سانس صبح اکران شد.

 

منبع: ایسنا