آغاز طرح پاک‌سازی و ساماندهی زباله‌های دریاچه ارومیه

آغاز طرح پاک‌سازی و ساماندهی زباله‌های دریاچه ارومیه
مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی گفت: با هدف کمک به روند احیا دریاچه ارومیه و رونق گردشگری طرح پاکسازی و ساماندهی اطراف آن از زباله آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهران نظری اظهار داشت: داخل پارک ملی هرگونه احداث و ساخت‌وساز ممنوعیت قانونی دارد.

وی افزود: چند شرکت درخواست داده‌اند که سرویس بهداشتی و حمام در اطراف دریاچه برای مردم تعبیه کنند و هماهنگ شده که این شرکت‌ها از سازه‌های غیر ثابت فایبر گلس که قابلیت حمل نیز داشته باشند استفاده کنند.

مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی تصریح کرد: به منظور رفاه مردم به صورت محدود مجوز خواهیم داد و مدت زمان آن نیز محدود خواهد بود.

وی گفت: اطراف بزرگراه شهید کلانتری پر از سوله فرسوده و آلاچیق است که باعث انباشت زباله در محیط آن شده است ولی با این وجود از ابتدای امسال 3 تا 4 بار زباله‌ها اطراف دریاچه جمع آوری شده است و قطعاً این وضعیت را تا سه ماه آینده ساماندهی خواهیم کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی افزود: طرح‌هایی برای ساماندهی زباله دریاچه داریم و به سطل زباله اکتفا نخواهیم کرد بلکه در طرحی که تا 3 ماه آینده اجرایی خواهد شد مجوز جای گذاری سرویس بهداشتی سیار، دوش حمام سیار، کافی شاپ سیار و دیگر الزامات بر اساس قوانین و ضوابط سازمان حفاظت محیط زیست را خواهیم داد به نحوی که قوانین پارک ملی نیز به‌طور کامل رعایت شده باشد.

 

منبع: تسنیم