تعطیلی واحدهای صنفی ارومیه تا 20 فروردین

تعطیلی واحدهای صنفی ارومیه تا 20 فروردین
تمامی واحدهای صنفی استان به دلیل اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله با بیماری کرونا تا 20 فروردین ما جاری تعطیل خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون اموربازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: تمامی واحدهای صنفی استان به دلیل اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله با بیماری کرونا تا ٢٠ فروردین ما جاری تعطیل خواهد بود.

محمد دهقان افزود: تعدادی از واحدهای صنفی که ادامه فعالیت آن‌ها ضروری بوده و ارائه خدماتشان برای مردم لازم است همانند نانوایی‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی و سوپرمارکت‌ها، واحدهای میوه فروشی و سبزی فروشی، واحدهای عرضه‌کننده مواد بهداشتی و اقلام یکبار مصرف، فروشندگان لوازم بهداشتی، با صلاح‌دید و تصمیم ستاد مدیریت بیماری کرونا فعال خواهد بود.

وی افزود: واحدهای صنفی و خدماتی که فعالیت آنها به صورت کشیکی از سوی اتحادیه‌های مربوطه مشخص شده است هم‌چون فروشندگان لوازم یدکی و ادوات کشاورزی، فروشندگان سموم کشاورزی، بذر فروشی، عمده فروشی حبوبات و غلات، گیاهان داروئی، خوراک دام و طیور، تعمیرات خودرویی (صافکاری و نقاشی، مکانیکی، باتری سازی و امثال آن)، فروشندگان لوازم یدکی خودرو، لاستیک فروشی و پنچرگیری، تعمیر لوازم خانگی، تعمیر و فروش موبایل با مجوز کتبی اتحادیه مربوطه فعالیت خواهد کرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اضافه کرد: عواقب رعایت نکردن موارد فوق بر عهده متصدیان واحدهای صنفی مربوطه است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

 

منبع: ایرنا