استاندار آذربایجان غربی:

فرمانداران به صورت میدانی بر اجرای محدودیت های کرونایی نظارت کنند

فرمانداران به صورت میدانی بر اجرای محدودیت های کرونایی نظارت کنند
استاندار آذربایجان غربی گفت: فرمانداران باید علاوه بر بازدیدهای میدانی از صنوف و ادارات، بر روند کامل اجرای محدودیت ها نظارت جدی داشته و با متخلفین برخورد نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم اجرای دقیق و کامل محدودیت های کرونایی از سوی مردم و مسئولان از نحوه نظارت ها انتقاد کرد و گفت: فرمانداران باید علاوه بر بازدیدهای میدانی از صنوف و ادارات، با تشکیل تیم های ویژه در سطح شهر و روستاها بر روند کامل اجرای محدودیت ها نظارت جدی داشته و با متخلفین برخورد نمایند.

محمدمهدی شهریاری امروز شنبه در پنجاه و دومین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از تلاش همه فعالین عرصه مقابله با کرونا، اقدامات رسانه ای از جمله برنامه های صداوسیما در راستای فرهنگسازی استفاده از ماسک را مورد قدردانی قرار داد و افزود: با توجه به کمبود مواد اولیه ساخت ماسک می طلبد تلاش های اطلاع رسانی در خصوص تهیه ماسک های خانگی با پارچه های معمولی که تاثیر مناسب در پیشگیری از کرونا را دارد تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ۷۹ درصد فوت شدگان بر اثر کرونا در استان علاوه بر سابقه بیماری های زمینه ای بالای ۶۰ سال سن دارند بر لزوم تهیه طرح ویژه برای اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای این افراد در استان تاکید کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی طرح لازم برای حفاظت از این جمعیت از طریق اعمال محدودیت را آماده می سازد تا به زودی در استان اجرا شود.

رئیس ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا، ممنوعیت برگزاری اجتماعات، عروسی و عزا، فعالیت باشگاه های ورزشی و رعایت دقیق دستور العمل های بهداشتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: متاسفانه بخش زیادی از مردم ناقلین بی علامت هستند و در صورتی که از ماسک استفاده نکنند و دستورات بهداشتی را رعایت کنند باعث ابتلای جمعیت زیادی به کرونا می شوند.

شهریاری بی تفاوتی و کرونا هراسی را دو خطر ویژه در راه مقابله با کرونا دانست و تصریح کرد: یکی از راهکارهای کاهش مراجعات مردم به ادارات و دستگاه های اجرائی توسعه دولت الکترونیک است و دستگاه های متولی باید نسبت به اجرای این امر اهتمام جدی داشته باشند.