سرعت بخشی در روند محرومیت زدایی از روستا‌های شهرستان ارومیه

سرعت بخشی در روند محرومیت زدایی از روستا‌های شهرستان ارومیه
در سفر دو روزه معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای روند اجرای طرح ملی ابرار در روستا‌های شهرستان ارومیه مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، دومین روز از سفر معاون راه‌های فرعی و روستایی و مدیرکل دفتر ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به آذربایجان غربی با بازدید از عملیات روکش آسفالت محور بیزینده-ایواوغلی در شهرستان خوی بطول ۷/۲ کیلومتر با اعتبار بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال، و طرح ابرار روستا‌های خانقاه بطول ۹ کیلومتر و گنبد بطول ۵/۲ کیلومتر با اعتبار به ترتیب ۳۷ و ۳۸ میلیارد ریال همراه بود.

معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم در این بازدید‌ها ضمن تقدیر از کار‌های انجام گرفته در قالب طرح ملی ابرار در آذربایجان غربی و با تاکید بر سرعت بخشی کار‌های باقی مانده در زمان مقرر افزود: طرح جهادی ابرار جهت بهره مندی بیشتر خانوار روستایی کشور از راه آسفالته روستایی و در نتیجه رشد و پیشرفت و درسترسی بهتر روستا‌ها در حال انجام است.

شعبانعلی خاوری با بیان اینکه طرح ملی ابرار در راستای محرومیت زدایی از روستا‌ها در جهت برخورداری از راه دسترسی مناسب اجرا می‌شود، یادآور شد: این طرح در سال ۹۸ به طول ۲۰۰۰ کیلومتر و امسال در ادامه سیاست گذاری مقام عالی وزارت در سال مزین‌بنام‌جهش تولید، به طول ۳۵۰۰ کیلومتر در دستور کار ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها قرار دارد که آذربایجان غربی کارنامه قابل قبولی در این ارتباط دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی هم در این بازدید گفت: طرح روستای قرنسا به طول ۲ کیلومتر و ۸۰۰ متر با اعتباری نزدیک به ۱/۵ میلیارد تومان بصورت امانی و پیمانی اجرا می‌شود و نیز روستای کچله هم با طول نزدیک بر ۵ کیلومتر و اعتبار امانی ۸۰۰ میلیون و اعتبار پیمانی بالغ بر ۲ میلیارد تومان انجام خواهد شد.

 شکری گفت: در شهرستان ارومیه ۶۲ کیلومتر آسفالت راه روستایی در قالب طرح ابرار انجام خواهد گرفت که تا کنون نزدیک به ۸ کیلومتر آسفالت در روستا‌های کانی و درب رود به اتمام رسیده و در روستای قرنسا در آستانه اتمام بهره برداری است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان