استاندار آذربایجان غربی:

از توسعه ورزش بانوان حمایت می کنیم

از توسعه ورزش بانوان حمایت می کنیم
استاندار آذربایجان غربی گفت: جبران عقب ماندگی های استان در زیرساخت های ورزشی نیازمند توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت های ورزشی استان در رشته های مختلف از جمله والیبال، قایقرانی، وزنه برداری و فوتبال تصریح کرد: شکوفایی رشته های مستعد ورزشی و پرورش استعدادهای کم نظیر استانی در رشته های گوناگون نیازمند توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان در تامین زیرساختهای لازم است.

محمدمهدی شهریاری در دیدار معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ضمن اشاره به توانمندی های استان در حوزه ورزش گفت: ورزشکاران استان در رشته هایی چون والیبال، فوتبال، وزنه برداری، رشته های رزمی ثابت کرده اند که می توانند با حمایت لازم برای کشورمان افتخارآفرینی نمایند.

وی گفت: عقب ماندگی هایی تاریخی که استان در زیرساخت های ورزشی با آن مواجه است نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است تا بتوان شاهد آن باشیم که ورزشکاران بیشتری از استان در میادین آسیایی و جهانی بدرخشند.

شهریاری توجه به زیرساخت های ورزش روستایی، حمایت از قهرمانان ورزشی، توجه به ورزش بانوان و افراد با توانمندیهای ویژه و نیز حمایت از ورزش قهرمانی و همگانی را از جمله سیاست های شورای ورزش استان در دو سال اخیر دانست و گفت: برای دستیابی به این اهداف ایجاد زیرساخت های جدید ورزشی و نیز تکمیل پروژه های ناتمام را نیز در دستور کار داریم.

مقام عالی استان ادامه داد: سرمایه گذاری در حوزه ورزش، امری سودآور است که می تواند سلامتی، نشاط اجتماعی و همبستگی ملی را تقویت سازد.

مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه برتر استان در ارزیابی های صورت گرفته از جمله ورزش همگانی،بانوان و قهرمانی از حمایت های استاندار آذربایجان غربی قدردانی نمود.