استاندار آذربایجان غربی:

به دنبال وحدت و ایجاد آرامش سیاسی و اقتصادی در استان هستیم

به دنبال وحدت و ایجاد آرامش سیاسی و اقتصادی در استان هستیم
از تمامی گروه های سیاسی استان و و بویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای وحدت و همدلی در جهت توسعه استان دعوت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با تشریح شرایط ویژه کشور و بویژه استان گفت: از تمامی گروه های سیاسی استان و و بویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای وحدت و همدلی در جهت توسعه استان دعوت می کنیم.

شهریاری در نشست معتمدین، برگزیدگان و فعالین سیاسی آذربایجان غربی با معاون سیاسی وزیر کشور با قدردانی از همراهی و همدلی مردم استان در حمایت از برنامه های دولت تدبیر و امید در استان گفت: تنها در سفر دور دوم رییس جمهور به استان آذربایجان غربی بیش از 2500 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ها و پروژه های مختلف در استان به تصویب رسید و حضور پرشور مردم در استقبال از کاروان تدبیر و امید نیز موجب شد آقای روحانی در چندین مورد شخصا از استقبال کم نظیر مردم آذربایجان غربی قدردانی کنند.

وی با اشاره به نگاه  ویژه دولت تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی گفت: در دولت تدبیر و امید بیش از 20 هزار میلیارد تومان در بخش های مختلف استان سرمایه گذاری شده است و نتایج آن موجب ارتقای شاخص های مختلف بویژه در حوزه های بهداشت و درمان ، راه ، گاز ، آب می توان مشاهد ه کرد.

شهریاری با اشاره به اولویت های استان آذربایجان غربی در فراهم کردن زمینه لازم برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارحی در استان و دعوت از سرمایه گذاران برای حضور در شهرهای مختلف استان گفت: با وجود شرایط ویژه اقتصادی در کشور و تحریم های ظالمانه دشمنان تنها در سال گذشته بیش از 120 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شده و 2500 میلیارد تومان نیز درخواست سرمایه گذاری داخلی در استان ثبت شده است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: روند جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان در سالجاری نیز با قدرت ادامه دارد و هم اکنون چند سرمایه گذار بزرگ برای حضور در استان اعلام آمادگی کرده اند.

مقام عالی استان با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در جلوگیری از سوء استفاده و رانت خواری در حوزه فروش سهمه سوخت مرزنشینان و پرونده های زمین خواری در استان گفت: با اقدامات انجام شده از رانت سالانه هزار میلیارد تومان در آذربایجان غربی جلوگیری شده است.

وی ادامه داد: با همراهی مردم اتفاقات بسیاری خوبی در حوزه سرمایه گذاری در استان در حال شکل گیری است و نتایج این آن موجب افزایش رفاه اجتماعی ، رونق اقتصادی استان ، افزایش درآمد سرانه و ایجاد اشتغال برای جوانان استان خواهد بود.

شهریاری گفت: خوشبختانه بر اساس بررسی های اتاق بازرگانی کشور استان آذربایجان غربی توانسته در زمستان سال گذشته و بهار امسال رتبه دوم کسب و کار را در کشور به خود اختصاص دهد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: اقدامات استان در جذب سرمایه گذاری،  احیای واحد های تولیدی و اقتصادی و حمایت از توسعه اشتغال در استان موجب شد نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 4/2 درصد کاهش یابد.

وی در پایان با دعوت تمامی گروه های سیاسی استان و و بویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای وحدت و همدلی در جهت توسعه استان گفت: به دنبال وحدت و ایجاد آرامش سیاسی و اقتصادی در استان هستیم و از تمامی گروه های سیاسی ، نمایندگان مردم استان در مجلس  شورای اسلامی برای توسعه همه جانبه استان دعوت می کنم .