رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه:

خانه ادبیات و شعر در ارومیه راه اندازی می شود

خانه ادبیات و شعر در ارومیه راه اندازی می شود
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: خانه ادبیات و شعر در ارومیه راه اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد رضا علیزاده در مراسم رونمایی از کتاب "به وقت سلام" که درخانه مطبوعات استان برگزار شد افزود: خانه ادبیات و شعر با هدف ترویج و حمایت از شاعران استان در ارومیه راه اندازی می شود.

علیزاده حمایت از نویسندگان و شاعران را امری مهم دانست وگفت: طبق تصمیمات انجام شده نام یکی از فرهنگسراهای ارومیه برای استفاده های فرهنگی و هنری شاعران و نویسندگان به نام فرهنگسرای ادبیات و شعر نام گذاری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید از شاعران استان حمایت شود تصریح کرد: باید در هر برهه ای از زمان از افراد بزرگ حمایت شود تا آثار فاخر و ارزشمندی را ارائه دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه با ابراز خرسندی از اینکه به شعر واهل فرهنگ درسال های گذشته توجه ویژه ای شده است به برگزاری جلسات شعر و ادب و دورهمی های شعر در ارومیه اشاره کرد و یاد آور شد: برگزاری محافل شعر و هنر نوید آینده خوب و درخشان برای هنر استان است.

وی اظهار کرد: شورای شهر ارومیه به صورت اصولی حمایت های مالی را از نویسندگان شهر انجام خواهد داد.

"به وقت سلام" در ارومیه رونمایی شد

حجت الاسلام ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در مراسم رونمایی از کتاب به وقت سلام که درخانه مطبوعات استان برگزار شد تصریح کرد: شعرا ذخایر ملی هستند و وظیفه مسئولان مراقبت از شاعران است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: رسالت مسئولان فرهنگی فراهم کردن زمینه برای توسعه و شکوفایی فرهنگ و هنر استان است.

وی یاد آور شد: اگر زمینه و بستری فراهم شود تا به عصر شعر و شاعری که دوران طلایی آن قرن هفتم و هشتم بود برگردیم، شاهد ظهور ادبیات جدید خواهیم بود. 

حجت الاسلام خدایاری درخصوص اثر گرانقدر به وقت سلام نیز اظهار کرد: این کتاب نخستین کتاب در حوزه شعر آیینی دراستان است که در برگیرنده عشق و علاقه شاعر به اهل بیت است.

 

منبع: ایسنا