بازدید استاندار آذربایجان غربی از روند احداث پروژه های عمرانی شهرستان ارومیه

بازدید استاندار آذربایجان غربی از روند احداث پروژه های عمرانی شهرستان ارومیه
استاندار آذربایجان غربی امروز از سه پروژه زیرساختی در آستانه افتتاح شهرستان ارومیه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری ابتدا از پروژه مهم احداث محور ارومیه - سرو بازدید کرد.

این پروژه به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه اقتصادی ایران و ترکیه مطرح است و در حال حاضر روند فعالیت آن بصورت شبانه روزی در حال پیگیری است و در روزهای آینده بخشی از محور به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

بازدید از آخرین وضعیت سالن مسافری پایانه مرزی سرو دیگر برنامه شهریاری در روز جمعه بود.

این پروژه نیز با اتمام فعالیتهای عمرانی در آستانه افتتاح قرار دارد و می تواند در توسعه مراودات اقتصادی و سیاسی نقش جدی ایفا نماید.

تالار مرکزی ارومیه دیگر پروژه ای بود که مورد بازدید استاندار آذربایجان غربی قرار گرفت.

پیش بینی می شود این پروژه نیز تا هفته دولت به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار بگیرد.

شهریاری در جریان این بازدید ها ضمن اطلاع از آخرین روند فنی و اجرایی، دستورات لازم برای تسریع در اتمام ایaن پروژه ها را صادر کرد.

پیشرفت ۹۸ درصدی تالار مرکزی ارومیه

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ساخت تالار مرکزی ارومیه از پیشرفت ۹۸ درصدی برخوردار است.

محمدمهدی شهریاری، به همراه حجت‌الاسلام ناصرخدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسن حمزه‌لو، مدیرکل راه و شهرسازی استان از آخرین روند احداث تالار مرکزی ارومیه بازدید کرد و در جریان وضعیت اجرای این پروژه قرار گرفت.

در حاشیه این بازید استاندار آذربایجان‌غربی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از ۱۳ سال از کلنگ‌زنی تالار مرکزی ارومیه می‌گذرد و جا دارد برای تسریع در روند ساخت این تالار اقدامات اساسی انجام شود.

شهریاری افزود: تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد تومان برای ساخت این تالار هزینه شده و تا تکمیل آن اقدامات زیادی باقی نمانده است.

وی با بیان اینکه برای به بهره‌برداری رسیدن تالار مرکزی ارومیه بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، تصریح کرد: تمام تلاش و سعی ما این است که بتوانیم این اعتبارات را تأمین کنیم.

شهریاری با بیان اینکه این تالار ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: بهره‌برداری از این تالار یکی از مطالبات جدی مردم این شهر است که امیدواریم به زودی این مطالبه مردمی تحقق پیدا کند.

سالن مسافری پایانه مرزی سرو آماده بهره برداری شد

استاندار آذربایجان غربی از آماده بهره برداری شدن سالن مسافری پایانه مرزی سرو طی ماه آتی خبر داد.

محمدمهدی شهریاری عصر جمعه در جریان بازدید از آخرین وضعیت احداث طرح‌های عمرانی ارومیه اظهارکرد: سالن مسافری پایانه مرزی سرو با اتمام فعالیت‌های عمرانی در آستانه افتتاح قرار دارد و می‌تواند در توسعه مراودات اقتصادی و سیاسی نقش جدی ایفا کند.

وی با بیان اینکه سالن مسافری جدید پایانه مرزی سرو که مراحل ساخت آن با ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار و از سال ۹۴ آغاز شده است اضافه کرد: این طرح در ۲ بخش شامل محوطه‌سازی و احداث ساختمان‌های جانبی پایانه مرزی سرو است که در میان مرزهای ایران و ترکیه کمترین فاصله را با مرکز آذربایجان غربی دارد.

استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای رسمی ۹۰ درصد واردات جاده‌ای کالاهای حجمی غیرنفتی و همچنین ۲۵ درصد صادرات جاده‌ای کالاهای حجمی غیرنفتی کشور از طریق مرزها و پایانه‌های مرزی استان آذربایجان غربی انجام می‌شود.

شهریاری همچنین در بازدید از محور ارومیه – سرو عنوان کرد: این پروژه به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه اقتصادی ایران و ترکیه مطرح است و در حال حاضر روند فعالیت آن بصورت شبانه روزی در حال پیگیری است و در روزهای آینده بخشی از محور به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه با توجه به اهمیت این محور ۵۰ کیلومتری در اتصال به پایانه مرزی سرو و ترانزیت کالا و مسافر و حمل و نقل، در سال‌های گذشته نیز ۲۰ کیلومتر از این محور تبدیل به بزرگراه شده بود افزود: توسعه مبادلات اقتصادی کشورهای ایران و ترکیه، جذب گردشگر و کاهش سوانح جاده‌ای از مهم‌ترین تاثیرهای اجرای این طرح است.

شهریاری در بازدید از تالار مرکزی ارومیه نیز با بیان اینکه پیش بینی می‌شود این پروژه نیز تا هفته دولت به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار بگیرد گفت: احداث پروژه تالار مرکزی ارومیه از سال ۸۶ با ظرفیت ۲۱۳۰ نفر گنجایش شروع شده است، اظهار کرد: تاکنون برای احداث این پروژه ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه فضای فرهنگی استان ۵۶ هزار مترمکعب است، یاد آور شد: با افتتاح تالار مرکزی ارومیه ۱۸ هزار مترمکعب به ظرفیت فضای فرهنگی استان اضافه خواهدشد که یک تحول مهم دراین حوزه است.

استاندار آذربایجان غربی در جریان این بازدیدها ضمن اطلاع از آخرین روند فنی و اجرایی، دستورات لازم برای تسریع در اتمام این پروژه‌ها را صادر کرد.