هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به طغیان رودخانه ها هشدار داد

هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به طغیان رودخانه ها هشدار داد
وقوع رگبار باران و رعد و برق و سیلابی شدن رودخانه ها از روز شنبه در استان پیش بینی می شود و لازم است شهروندان نکات ایمنی لازم را رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: وقوع رگبار باران و رعد و برق و سیلابی شدن رودخانه ها از روز شنبه در استان پیش بینی می شود و لازم است شهروندان نکات ایمنی لازم را رعایت کنند.

مهدی صابری افزود: رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق، در مناطق مستعد تگرگ و وزش باد گاهی شدید نیز در استان پیش بینی شده که از روز شنبه شمال و در برخی ساعات مرکز استان را تحت تاثیر قرار می دهد.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات نیز با توجه به احتمال طغیان رودخانه ها و نیز برخورد صاعقه الزامی است.

وی بیان کرد: وزش باد ملایم در استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که بیشترین سرعت در انزل با ۳۷ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

صابری با اشاره به دمای ۲۴ ساعت گذشته آذربایجان غربی افزود: دمای ارومیه بین مثبت ۱۳ و ۳۰ درجه سانتی گراد در نوسان بوده است و اشنویه خنک ترین شهر استان با مثبت هفت درجه سانتی گراد بود.

 

منبع: ایرنا