افتتاح 154 کیلومتر از روکش آسفالت جاده‌‎های آذربایجان‌غربی

افتتاح 154 کیلومتر از روکش آسفالت جاده‌‎های آذربایجان‌غربی
در حال حاضر برخورداری راه‌های روستایی آذربایجان‌غربی از نظر خانوار روستایی 82 درصد و تعداد روستا 58 درصد است که برنامه ویژه‌ای برای افزایش این ارقام در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، روکش آسفالت ۱۵۴ کیلومتر از جاده‌های استان با حضور محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری رسید اما اینبار روبان افتتاح را نه مسوول دولتی بلکه یکی از ساکنان روستایی با دعوت استاندار قیچی کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی روز دوشنبه در آیین نمادین افتتاح این طرح‌ها که به صورت همزمان در مسیر روستایی «شاهین‌آباد» ارومیه برگزار شد، گفت: این میزان روکش آسفالت با ۷۸۰ میلیارد ریال هزینه در ۱۷ شهرستان استان آماده بهره‌برداری است.

ارسلان شکری افزود: طی سال جاری روکش آسفالت ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و روستایی در آذربایجان‌غربی انجام شده که از این میزان ۱۰۱ کیلومتر در هفته دولت، ۱۵۴ کیلومتر طی دهه‌فجر به بهره‌برداری رسیده و ۷۵ کیلومتر باقی‌مانده نیز آماده بهره‌برداری تا پایان سال است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برخورداری راه‌های روستایی آذربایجان‌غربی از نظر خانوار روستایی ۸۲ درصد و تعداد روستا ۵۸ درصد است که برنامه ویژه‌ای برای افزایش این ارقام در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح «ابرار» در راستای بهبود شاخص راه روستایی آسفالته در آذربایجان‌غربی، بیان کرد: در قالب این طرح ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان آسفالت شده و چهار درصد به تعداد روستاهای برخوردار از این خدمت افزوده می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: در قالب این طرح ۱۰۰ روستا با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت از راه آسفالته برخوردار خواهد شد.

 

منبع: ایرنا