1598 مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی بهبود یافته‌‌اند

1598 مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی بهبود یافته‌‌اند
تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و 739 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 598 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و 739 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 598 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته از 453 مورد تست کرونا گرفته شده است که از این تعداد 79 نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده است که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و و 739 نفز افزایش و از این تعداد یک هزار و 598 نفر بهبود یافته‌اند.

وی تصریح کرد: از 79 مورد مبتلای جدید به ویروس کرونا در استان 68 نفر از بیماران سرپایی و 11 نفر از بیماران بستری شده در بیمارستان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته سه نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند در مجموع تعداد بهبویافتگان در استان به یک هزار و 598 نفر افزایش یافته است.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به تفکیک شهرستان‌ها، اعلام کرد: ارومیه 17 نفر سرپایی مثبت جدید، اشنویه 2 نفر مثبت که یک نفر سرپایی و یک نفر بستری، خوی 14 نفر مثبت که 11 نفر سرپایی و سه نفر بستری، سلماس پنج نفر مثبت سرپایی، مهاباد 35 نفر مثبت که 30 نفر سرپایی و پنج نفر بستری، میاندوآب سه نفر مثبت یک نفر سرپایی و 2 نفر بستری، نقده سه نفر سرپایی مثبت گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت ابتلا به بیماری کرونا در استان در وضعیت ثابتی است، تاکید کرد: این ویروس همچنان در سطح جامعه وجود دارد و همه‌گیر بودن این ویروس ناشناخته غیر قابل پیش‌بینی است بنابراین لازم است پروتکل‌های بهداشتی به طور جدی رعایت شود.

 

منبع: فارس