مدارس ارومیه 15 شهریور دایر خواهد بود

مدارس ارومیه 15 شهریور دایر خواهد بود
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: تمامی مدارس استان در 15 شهریورماه بازگشایی و کادر مدرسه در مدارس حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، ابراهیم محمدی افزود: دانش آموزان در مدرسه گروه‌بندی شده و مسوولان مدارس به اولیا روزهای حضور دانش اموزان را اطلاع خواهند داد.

وی با بیان اینکه هیچ تجمعی در مدارس نباید انجام شود،ادامه داد: حضور دانش آموزان با رعایت گروه‌بندی و رعایت فاصله اجتماعی و با در نظر گرفتن فضای مدرسه، کلاس، محیط مدرسه، راهروها باید باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی یک ضرورت دو طرفه است، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی برای خانواده ها و دانش آموزان ضروریست و بخشی را باید خانواده ها و دانش آموزان و بخشی را باید مسوولان مدرسه رعایت کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از لوازم بهداشتی شخصی و ماسک برای دانش آموزان یک ضرورت است  ادامه داد: سعی شده تا دانش اموزان با آرامش خاطر در مدارس حضور یابند.

محمدی بیان کرد: با وجود تعطیلی های ماه محرم، تا کنون بیش از ۵۸۰هزار نفر برای برای سالتحصیلی جدید ثبت نام کرده‌اند و پیش بینی می‌شود تعداد دانش اموزان استان با افزایش ۱۳ هزار نفری نسبت به سال گذشته به ۶۲۰ هزار نفر برسد.

وی گفت: به علت کشاورزی بودن شغل اغلب مردم استان ثبت نام بخشی از دانش اموزان تا مهر و ابانماه به طول می‌انجامد.

وی با اشاره به تولید محتوا و تشکیل بانک اطلاعاتی محتوا در مدرسه و مناطق آموزشی استان افزود: تاکنون ۲۰ هزار محتوا تولید و آمده ارائه شده است.

محمدی با بیان اینکه انعقاد تفاهم نامه با مناطق و مدارس جهت تهیه نقشه دسترسی دانش آموزان به آموزش با بهره مندی کلیه دانش آموزان از فرآیند آموزش انجام شده‌است افزود: به همت اداره فناوری اداره کل در بستر برنامه شاد امکان برگزاری کلاس ۲۵۰ نفره میسر شده‌است.

 

منبع: ایرنا