افتتاح موزه کودک در ارومیه

افتتاح موزه کودک در ارومیه
این موزه در کنار ساختمان اداری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارومیه با زیربنای 500 مترمربع شامل بخش های متنوع آموزشی احداث شده است.

این موزه در کنار ساختمان اداری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارومیه با زیربنای 500 مترمربع شامل بخش های متنوع آموزشی احداث شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، پیمان آرامون در مراسم افتتاح این موزه که آقای فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشورنیز حضور داشت گفت:کودکان آیینه های روشن برای آینده هستند و آموزش و آگاهسازی و پرورش استعدادهای این نسل ، پویایی و پیشرفت کشور در سالهای آینده را موجب خواهد شد.

وی به نمونه های موفق ورود کودکان و نوجوانان در تعاملات اجتماعی اشاره کردو افزود:  در بحث کاهش حوادث رانندگی با اقداماتی که در جلب مشارکت اعضای خانواده ها و بویژه کودکان در قالب همیار پلیس انجام شد نتایج بسیار خوبی را شاهد شده ایم و از این ظرفیت می توان در سایر حوزه های اجتماعی و فرهنگی نیز برای اصلاح امور و اعتلای آن بهره برداری کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به حمایت های مدیران ارشد استانی در بسط و گسترش فضاهای فرهنگی و آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان دراستان افزود: در شورای فنی استان با احداث مجموعه آسمان نگری و نجوم ویژه کودکان و نوجوانان در ارومیه موافقت شده که با تخصیص اعتبار عملیات ساخت آن در سالجاری آغاز می شود.

پیمان آرامون در ادامه به ظرفیت های استان و شهر ارومیه در حوزه گردشگری پرداخت و گفت: با گسترش مجموعه موزه ها و معرفی فضاهای فرهنگی و تاریخی استان و شهر ارومیه زمینه توسعه صنعت گردشگری بیش از پیش فراهم شده و آثار تحولی این صنعت در رونق اقتصادی و معیشتی این خطه نیز نمایان می شود.

فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور نیز دراین مراسم گفت:سرمایه های انسانی مصالح اصلی برای ساختن آینده پویا و پرنشاط است و باید با اصلاح نظام آموزشی، کودکان را در کنار درس و علم و آموزی به درستی پرورش داده و مهارتهای زندگی را به آنان آموخت .

وی افزود: کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای انتقال این مهارت ها از آمادگی برخودار بوده و ظرفیت های لازم را برای این اهداف را ایجاد کرده است.