موزه و اماکن تاریخی ارومیه ساماندهی و تعمیر می‌ شود

موزه و اماکن تاریخی ارومیه ساماندهی و تعمیر می‌ شود
با توجه به فرصت پیش آمده در ایام تعطیلی کرونا موزه و اماکن تاریخی ارومیه ساماندهی و تعمیر می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون میراث فرهنگی، اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به فرصت پیش آمده در ایام تعطیلی کرونا موزه و اماکن تاریخی ارومیه ساماندهی و تعمیر می‌ شود.

حسن سپهرفر اظهار کرد: این اداره‌ کل با بسته شدن موزه‌ها به خاطر شیوع کرونا و ممنوعیت تجمع مردمی این فرصت را غنیمت شمرده و رسیدگی به نواقصات و تعمیرات بخش‌های داخلی این مکان‌ها را در دستور کار قرار  داده است.

وی افزود: تعمیر بخش‌هایی از کف موزه که دچار ترک‌خوردگی و نشست شده، رنگ‌آمیزی درها و پنجره‌ها و تنظیف از جمله اقداماتی که در موزه ارومیه انجام می ‌شود.

سپهرفر با بیان اینکه در سطح استان ۱۱ موزه در۵ شهرستان خوی، ارومیه، میاندوآب، نقده و ماکو تحت مالکیت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هستند، اظهار کرد: ۴موزه مشارکتی در استان شامل هیمن مهاباد، اکبری خوی، تاریخ طبیعی دانشگاه و موزه کودک ارومیه وجود دارد.

وی با اشاره به بازدید از موزه های استان خاطر نشا کرد: در سال گذشته بر اساس بلیت‌فروشی‌های انجام‌شده، ۱۷۲هزار و ۷۶۶ بازدید از موزه‌های سطح استان ثبت شده است.

معاون میراث فرهنگی، اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در سایر اماکن تاریخی ارومیه از جمله سه گنبد هم اقداماتی مانند پاکسازی محوطه، چمن‌زنی و رنگ‌آمیزی حصار دور محوطه در دست اقدام است.

 

منبع: ایسنا