سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد تومانی دولت تدبیر و امید در استان آذربایجان غربی

سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد تومانی دولت تدبیر و امید در استان آذربایجان غربی
آیین تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر استان با حضور محمد مهدی شهریاری استاندارآذربایجان غربی و جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد مهدی شهریاری در جلسه شورای اداری و آئین تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر استان که با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، با اشاره به برگزاری برنامه های هفته دولت در سالجاری گفت: امسال برنامه های هفته دولت در کشور در شرایطی برگزار شد که کم سابقه ترین  فشارهای سیاسی توسط دشمنان بر دولت وارد شد تا ایران را پای مذاکره بکشانند.

وی ادامه داد: آمریکاییها و هم پیمانانشان تلاش می کنند با فشارهای اقتصادی به کشور میان مردم و دولت شکاف ایجاد کنند و این درحالی است که مردم ایران اسلامی با درک شرایط کشور و حمایت از دولت توطئه های دشمنان را نقش بر آب کرده اند.

وی با انتقاد از برخی از جریان ها و افراد تند رو در کشور گفت: متاسفانه در شرایط حساس و ویژه کنونی کشور برخی از افراد تندرو همسو با دشمنان برای بی اعتبار کردن دولت در افکار عمومی تلاش می کنند.

مقام عالی استان در ادامه سخنان خود به تشریح شرایط کشور در پیش از امضای توافق نامه برجام و شروع فعالیت دولت تدبیر و امید در کشور و اتفاقات رخ داده بعد از امضای برجام گفت: بعد از برجام شش قطعنامه علیه برنامه های هسته ای ایران در قالب یک قطعنامه توسط سازمان ملل لغو گردید و برنامه های اقتصادی کشور در حال بهبودی بود که رییس جمهور آمریکا اقدام به خروج از برجام و تحریم های همه جانبه علیه کشورمان نمود.

وی ادامه داد: باوجود تبلیغات و اقدامات روانی علیه کشورمان بعد از خروج آمریکا از برجام و ایجاد آشفتگی اقتصادی در کشور بسیاری از دشمنان نظام در این فکر بودند که حیات انقلاب اسلامی رو به پایان است و بزودی شاهد سقوط نظام اسلامی ایران خواهند بود و این درحالی بود که دولت با حمایت ویژه مقام معظم رهبری و کمک مردم توانست بر مشکلات فایق آید و تقریبا شرایط اقتصادی کشور را بهبود و تورم را کنترل کند.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه به توجه ویژه دولت به استان آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و گفت: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تا کنون بیش از 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش های مختلف در استان آذربایجان غربی صورت است.

محمد مهدی شهریاری با اشاره به روند رو به رشد صادرات در استان آذربایجان غربی نیز اظهار داشت: در سال 96 میزان صادرات استان 460 میلون دلار بود  که این روند در سال 97 با شتاب قابل توجهی به بیش از یک میلیارد و 420 میلون دلار رسید و در 5 ماه نخست امسال نیز میران صادرات استان آذربایجان غربی 770 میلون دلار ثبت شده است.

وی به بهود فضای کسب و کار در استان نیز اشاره کرد و گفت: در فصل پاییز و زمستان سال گذشته استان آذربایجان غربی رتبه دوم کشور را در شاخص های فضای کسب کار را به خود اختصاد داد و در بهار امسال نیز در این شاخص ها استان آذربایجان غربی در جایگاه نخست کشور قرار گرفت.

وی همچنین به شرایط ویژه استان و ظرفیت های آذربایجان غربی پرداخت و گفت: ظرفیت ها و قابلیت های استان در حوزه های مختلف موجب شده سرمایه گذاران داخلی و خارجی علاقه مند سرمایه گذاری در استان شوند و این روند موجب ایجاد اشتغال و بهبود شرایط معیشتی مردم خواهد شد.

شهریاری ادامه داد: به دنبال ایجاد فرصت های جدید سرمایه گذاری در استان هستیم و به عنوان مثال با شناسایی و کشف معادن جدید در استان در فلزات گران بها، سرمایه گذاران جدید در استان در این حوزه فعال خواهند بود.

وی در پایان مدیران دستگاه های اجرایی استان را به حضور فعال در کارگروه ها و جلسات، همکاری برای برگزاری باشکوه انتخابات، حضوری موثر در شهرستانها برای حل مشکلات مردم ، همکاری با ستاد بزرگداشت اربعین حسینی و کمک به آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در سالتحصیلی جدید توصیه کرد.