مشارکت مردم برای جلوگیری از آغاز روند افزایشی شیوع کرونا ضروری است

مشارکت مردم برای جلوگیری از آغاز روند افزایشی شیوع کرونا ضروری است
شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی همچنان در موقعیت "هشدار" بوده که همکاری شهروندان برای جلوگیری از تبدیل این روند به افزایشی در این برهه بسیار ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: شیوع بیماری کرونا در این استان همچنان در موقعیت "هشدار" بوده که همکاری شهروندان برای جلوگیری از تبدیل این روند به افزایشی در این برهه بسیار ضروری است.

جواد آقازاده اظهار داشت: این استان طی هفته های گذشته از وضع قرمز به وضع هشدار رسیده و نباید اجازه دهیم که این روند برعکس شود.

وی تاکید کرد: اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم و بیماری دوباره شیوع پیدا کند، روند کشندگی آن بیشتر از گذشته خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: مدیریت این استان در امر کنترل و مدیریت بیماری کرونا مورد تقدیر بوده و یک همدلی و همکاری بین بخشی خوبی برای کنترل این بیماری در استان وجود دارد.

دکتر آقازاده از بستری شدن ۷۵ فرد دیگر با ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد بستری های بخش آی‌سی‌یو در آذربایجان غربی دورقمی شده و به ۹۹ نفر رسیده که امیدواریم همین روند کاهشی ادامه یابد.