هشدار هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها

هشدار هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها
با توجه به پیش بینی بارش باران و ماهیت بارش های بهاری، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها در هفته آینده، به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با توجه به پیش بینی بارش باران و ماهیت بارش های بهاری، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها در هفته آینده، به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی کریمی افزود: با ورود سامانه بارشی به استان از بعد از ظهر روز جمعه که تا روز یکشنبه در استان تداوم دارد، به تناوب بارش باران با احتمال رعد و برق (در نقاط مستعد تگرگ) همراه با وزش باد در سطح استان پیش بینی می شود.

وی گفت: روز چهارشنبه شهرستان خوی با 9 میلیمتر، پربارش ترین شهر آذربایجان غربی بود و در شهرستان های ارومیه، سردشت، شوط ، چالدران، نازلو، چایپاره، سلماس، بوکان، ماکو، پلدشت و تکاب نیز بارش باران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه تغییرات دمایی محسوسی در استان گزارش نشده است، بیان کرد: شهرستان خوی گرمترین شهر استان با 15 درجه سانتیگراد بالای صفر در 24 ساعت گذشته بود؛ سردترین شهر نیز چالدران با 2 درجه سانتیگراد زیر صفر و دمای ارومیه نیز بین 2 و 14 درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

 

منبع: ایرنا