امام جمعه ارومیه:

ملت پیروز واقعی انتخابات هستند

ملت پیروز واقعی انتخابات هستند
مردم در همه صحنه‌های مختلف در چهل سال گذشته اظهار وجود کرده‌اند و وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه ملت پیروز واقعی عرصه انتخابات هستند، گفت: مردم استان نیز همگام با مردم سایر استان‌ها در صحنه حضور یافتند و با ولایت‌فقیه و آرمان‌های انقلابی تجدید بیعت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی همزمان با روز برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ارومیه از حضور پرشور مردم استان در انتخابات طی نوبت صبح قدردانی کرد و افزود: مردم به خاطر دین و فرمایش رهبری و حفظ نظام در این «جهاد عمومی» حاضر شدند.

وی با اشاره به موضع‌گیری اهل کوفه در زمان امام علی(ع)، بیان کرد: امروز مردم پشت ولی‌فقیه هستند و اگر این مردم در زمان امام علی (ع) در صحنه بودند، ایشان تنها نمی‌ماندند.

خطیب جمعه ارومیه با دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات، ادامه داد: مردم در ساعات باقی مانده پای صندوق‌های رای حضور یابند و به تکلیف شرعی و ملی خود عمل کنند.

وی افزود: مردم در همه صحنه‌های مختلف در چهل سال گذشته اظهار وجود کرده‌اند و وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: در ایام شهادت سردار سلیمانی و راهپیمایی ۲۲ بهمن هم این مردم به صحنه آمدند تا از منویات رهبری اطاعت کنند.

وی با اشاره به اینکه با وجود تفاوت‌های مذهبی، قومی و سیاسی همه مردم استان در انتخابات مشارکت کرده‌اند، اضافه کرد: فردای انتخابات مطرح کردن مسائل حاشیه‌ای مورد نفرت مردم خواهد بود.

وی اضافه کرد: منتخبان نباید خوشحالی بیش از اندازه داشته باشند و کسی که رای نیاورده نیز نباید زیاد ناراحت باشد زیرا مسوولیت بار سنگینی است که بر روی دوش نماینده مجلس گذاشته می‌شود.

وی همچنین خطاب به نمایندگان استان گفت: باید بدانید که نماینده سه میلیون مردم آذربایجان‌غربی هستید و باید اخلاق را در رفتار و گفتار رعایت نمایند زیرا آبروی همه مردم استان هستند.