فرماندار ارومیه:

26 سکونتگاه غیررسمی در ارومیه وجود دارد

26 سکونتگاه غیررسمی در ارومیه وجود دارد
فرماندار ارومیه گفت: 26 سکونتگاه غیررسمی وجود دارد که حدود 250 هزار نفر از جمعیت این شهرستان در این مناطق ساکن هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی‌زاده افزود: این آمار نشان می‌دهد که ۳۱ درصد جمعیت شهرستان ارومیه در این مناطق ساکن هستند.

وی ادامه داد: با هدف شناسایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های مناطق حاشیه‌نشین، جلوگیری از تقلیل سرمایه‌های اجتماعی در این مناطق و ارایه خدمات بهتر به ساکنان حاشیه‌نشین، ۹ دفتر تسهیل‌گری در ارومیه فعال شده است.

وی ادامه داد: تقویت روحیه همکاری و مشارکت اجتماعی، شناسایی نیاز جوامع محلی و افزایش اعتمادسازی در جامعه از مهمترین وظایف این دفاتر تسهیل‌گری است.

وی اضافه کرد: مسوولان همکاری ویژه‌ای در بازسازی مشکلات به وجود آمده بین مناطق حاشیه‌نشین و سایر مناطق شهری داشته باشند تا بتوان اهداف دولت را در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی پیش برد.

فرماندار ارومیه گفت: سرانه مراجعه‌کنندگان به هر دفتر ۱۵ هزار نفر بوده و این مساله نشان از اهمیت دفاتر تسهیل‌گری در رسیدگی به وضعیت اجتماعی و بهبود وضعیت این مناطق دارد.

ملامحمدی‌زاده اضافه کرد: هم‌اکنون در مجموع ۱۳۵ هزار نفر از مردم شهرستان ارومیه تحت پوشش دفاتر تسهیل‌گری فعال این شهرستان است.

وی اظهار داشت: راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در ارومیه با همکاری ۶ سازمان مردم نهاد فعال در امور آسیب‌های اجتماعی انجام می‌شود و این دفاتر به عنوان بازوان دستگاه‌های اجرایی در ارایه خدمات به مناطق حاشیه‌نشین محسوب می‌شوند.