افزایش 945 کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته

افزایش 945 کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: وسعت کنونی دریاچه ارومیه سه هزار و 61 کیلومتر مربع بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 945 کیلومتر افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، فرهاد سرخوش با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار کرد: تراز کنونی دریاچه ارومیه 1271.65 بوده که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش 105 سانتی‌متری را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به وسعت دریاچه ارومیه بیان کرد: وسعت دریاچه سه هزار و 61 کیلومتر مربع بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 945 کیلومتر افزایش داشته است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی حجم آبی دریاچه را چهار میلیارد و 470 میلیون مترمکعب خواند و گفت: امسال نیز شاهد افزایش حجم آبی دو میلیارد و 280 میلیون مترمکعبی دریاچه در مقایسه با مدت مشابه هستیم.

وی به تبخیر آب دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: با توجه به گرما و شدت نور خورشید و با توجه به وسعت زیاد و عمق کم دریاچه ارومیه، این تبخیر و کاهش حجم آبی دریاچه طبیعی است.

سرخوش با اشاره به اینکه برای جبران آب از دست رفته دریاچه ارومیه باید آبرسانی صورت گیرد اظهار کرد: در فصل تابستان آبرسانی‌ها عمدتا به مصارف کشاورزی رسیده و نمی‌توان از محل سدها و رودخانه‌ها، آب را به سمت دریاچه هدایت کرد.

 

منبع: فارس