هوای آذربایجان غربی بارانی می شود

هوای آذربایجان غربی بارانی می شود
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از امروز تا پایان هفته جاری به دلیل پیش بینی رشد ابر همراه با رگبار احتمال وقوع سیلاب در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با بیان اینکه بررسی آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده عبور متناوب امواج ناپایدار جوی در سطح استان است افزود: از امروز تا پایان هفته در برخی نقاط استان به خصوص در بخش های شمالی استان رشد ابر همراه با رگبار و نیز رعد و برق از ساعات بعد از ظهر پیش بینی می شود.

وی با اشاره به پیش بینی وزش باد شدید در برخی مناطق استان طی هفته جاری اظهارداشت: با توجه به وقوع سیلاب طی هفته های گذشته در شهرستان سلماس از مردم استان درخواست می شود به هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

صابری با بیان اینکه رشد ابر و بارشهای رگباری طی هفته جاری در شهرهای شمالی احتمال طغیان برخی رودخانه ها را در پی دارد افزود: از هم استانی ها و نیز مسافرانی که قصد سفر به این استان را دارند درخواست می شود از تردد و اسکان در کنار مسیل ها و رودخانه ها خودداری کنند.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجا ن غربی گفت: از بعد از ظهر امروز یکشنبه با توجه به عبور امواجی ناپایدار از نیمه شمالی استان رگبارهای موقتی و محلی در این مناطق را شاهد خواهیم بود.

وی یادآور شد: همچنین با توجه به نفوذ زبانه های پرفشار به منطقه و شمالی شدن سوی جریانات هوا روند کاهش دما همچنان تا آخر هفته جاری در استان تداوم خواهد داشت.

 

منبع: مهر