آغاز اقدامات فرودگاه ارومیه برای مقابله با ویروس کرونا

آغاز اقدامات فرودگاه ارومیه برای مقابله با ویروس کرونا
مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی از آغاز اقدامات فرودگاه ارومیه برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد علی نائل قراملکی اظهار کرد: اولویت اصلی در فرودگاه حفظ سلامت مسافران، کارکنان و کاهش زمینه‌های انتشار  بیماری کرونا می‌باشد.

وی درباره اقدامات انجام شده برای پیشگیری از ویروس کرونا در فرودگاه ارومیه، افزود: طبق دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا از سوی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و برگزاری جلسه کمیته پدافند غیر عامل زیست، اقدامات پیشگیرانه در فرودگاه ارومیه از زمان اوایل شیوع ویروس در کشور چین با همکاری کارشناسان بهداشت مرزی از قبیل چک مسافرین ورودی خارجی و نصب بنرها و بروشورهای توصیه ای انجام شده بود.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی با تشریح سایر اقدامات انجام شده پس از شیوع بیماری، تصریح کرد: اقدامات گسترده پیشگیرانه ای با دستور رئیس هیات مدیره از قبیل ضد عفونی دقیق و کامل تمام سطوح ترمینال ها، سرویس های بهداشتی و سایر اماکن فرودگاهی ، سه بار در طول روز با نظارت مستمر انجام می شود.

قراملکی به دیگر اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارکنان تسهیلات فرودگاهی، پرسنل نظامی و انتظامی، گمرک، گذرنامه، ایرلاین ها، چک تمام مسافرین اعم از ورودی و خروجی در تمام پروازها توسط کارشناسان بهداشت مرزی، آگاهی بخشی به مسافران از طریق نصب بنر در ترمینالها از دیگر اقداماتی است که در فرودگاه ارومیه انجام شده است.

وی از تب سنجی مسافران ورودی به فرودگاه های استان خبر داد و افزود: بخش دیگر از این اقدامات توسط شرکت هندلینگ کننده ها انجام می شود که در این راستا موظف شده اند روزانه به صورت منظم ضدعفونی کلیه تجهیزات اعم از خودروی حمل بیمار ،پله ی هواپیما را انجام دهند .

قراملکی خاطرنشان کرد: در خصوص ارتباطات و شبکه اطلاع رسانی باید در بخشهای مختلف از جمله مردم، کارکنان، کارکنان پلیس، سپاه، ایرلاین ها، شرکت های خدمات فرودگاهی، مدیریت حراست و امنیت فرودگاه و بخش های مختلف که در فرودگاه انجام وظیفه می کنند توجه شود تا با هماهنگی بیشتر در مقابل شیوع بیماری ویروسی بهتر عمل کنند.

 

منبع: فارس