معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور:

دولت در تلاش است وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم بهبود یابد

دولت در تلاش است وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم بهبود یابد
معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری های منطقه ای و مشاور امور جوانان معاون اول رئیس جمهور و مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی عصر امروز با سازمان های مردم نهاد جلسه ای برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی علیخانی در این جلسه با اشاره به شرایط خاصی که دکتر حسن روحانی در سال 92 دولت را تحویل گرفت، اظهار داشت: تلاش های دولت تدبیر و امید و در ادامه توافق با قدرت های جهانی، پیشرفت هایی را ایجاد و ثبات خوبی را در عرصه های مختلف در کشور به وجود آورد.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: شرایط در دولت یازدهم به گونه ای پیش می رفت که با تدابیر دولت در عرصه های مختلف، نتایج مثبتی در حال بروز بود، اما خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های جدید در قالب یک جنگ اقتصادی، شرایط را دوباره برای کشور سخت کرد.

وی با تاکید بر اینکه دولت در تلاش است با تدابیر و تلاش خود، گشایشی در وضعیت کشور و بخصوص وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم به وجود آورد، افزود: دولت تدبیر و امید امروز تمرکز خود را به استفاده از ظرفیت های داخلی کشور جهت رفع مشکلات مردم معطوف کرده است.

علیخانی در ادامه با یادآوری اینکه نهادهای مدنی در یک دوره 7 الی 8 ساله اسیر رکود شدند، تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، تشکلهای مدنی و سازمان های مردم نهاد دوباره فعال شده و فعالیت و عملکرد آنها رونق چشمگیری یافت.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور گفت: اتفاقات به وجود آمده در عرصه های اجتماعی و ... محصول یک برهه زمانی کوتاه نبوده و لذا سازمان های مردم نهاد نباید انتظار داشته باشند که مشکلات در کوتاه مدت رفع شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه در کنار توسعه کمی سمن ها، باید پیگیر توانمندسازی آنها باشیم، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید شرکت های دانش بنیان به شکل قابل توجهی در کشور افزایش یافتند که نقش غیرقابل انکاری در اشتغال زایی و رونق تولید داخلی داشتند.

علیخانی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی عملکرد دولت به مردم، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در عرصه های مختلف دستاوردهای بی شماری داشته، اما در بیان و اعلام آن به افکار عمومی چندان موفق نبوده است.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور افزود: در هیئت دولت هدف گذاری شد که حضور زنان در عرصه های مدیریتی به 30 درصد افزایش یابد که در طول دو سال، حضور بانوان در پست های مدیریتی از 12 درصد به 19 درصد رسیده است.

وی در پایان گفت: در هیئت دولت تصمیم گیری شده که سن مدیریتی کشور باید 8 سال کاهش پیدا کند و از جوانان بیشتر در عرصه های مدیریتی استفاده شود که خوشبختانه تاکنون پیشرفت های قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است.