ادامه رگبارهای بهاری تا 2 روز دیگر در ارومیه

ادامه رگبارهای بهاری تا 2 روز دیگر در ارومیه
کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بارش‌های رگباری در استان تا روز دوشنبه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی کریمی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته اغلب مناطق استان شاهد بارش‌های رگباری بود که تا صبح روز شنبه خوی با ۱۰ میلی‌متر بارندگی پرباران‌ترین شهر گزارش و در فرودگاه ارومیه نیز ۲ میلی‌متر بارش ثبت شد.

وی ادامه داد: سه‌شنبه این سیستم بارشی از استان خارج می‌شود و دوشنبه دماها کاهش محسوس می‌یابد ولی در حد سرمازدگی محصولات نخواهد بود.

کریمی توصیه کرد که شهروندان آذربایجان‌غربی انجام اقدامات به موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری، اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، توجه به توصیه‌های جهاد کشاورزی و اجتناب از کوهنوردی و تردد در ارتفاعات را در کارهای روزمره خود مورد توجه قرار دهند. 

وی با بیان اینکه در هفته گذشته دماها در استان کاهش یافت اما به زیر صفر درجه نرسید، گفت: در شهرستاهای تکاب و چالدران در آذربایجان‌غربی که جزو شهرهای سردسیر هستند احتمال کاهش دما به زیر صفر وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان چالدران با دمای یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و شهرستان میاندواب با دمای ۱۹ در جه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان بود؛ دمای ارومیه نیز بین ۲ و ۱۶ درجه سانتی‌گرادبالای صفر در نوسان بود.

 

منبع: ایرنا