نمایش فیلم‌های سینمایی موزیکال کودک در ارومیه

نمایش فیلم‌های سینمایی موزیکال کودک در ارومیه
رییس انجمن سینمای جوان آذربایجان‌غربی اعلام کرد این نهاد در قالب طرح «سینما خاطره»، فیلم‌های سینمایی موزیکال نوستالژی کودکان را در ۵ شهرستان نمایش می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، احسان مهدیان افزود: این فیلم ها از سی ام مرداد تا دوم شهریور امسال در شهرستان‌های اشنویه، پیرانشهر، مناطق انزل، سیلوانا و زیوه ارومیه به نمایش در می آیند.

وی بیان کرد: انجمن سینمای جوان کشور تصمیم گرفته در ۱۴۳ شهر در بیش از ۲۵ استان فیلم‌های موزیکال کودک نمایش داده شود که آذربایجان‌غربی نیز یکی از این استان‌ها است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان، انجمن سینمای جوان تصمیم دارد با استفاده از دستگاه‌هایی که در اختیار دارد، برخی از این فیلم‌ها را در مناطق سیل‌زده، کم برخوردار و محروم نمایش دهد تا کودکان این مناطق نیز در این جشنواره سهیم باشند.

رییس انجمن سینمای جوان آذربایجان‌غربی گفت: تولیدات این انجمن امسال علاوه بر تولید فیلم، در بخش عکاسی نیز در جشنواره‌های داخلی و خارجی شرکت داده شده اند.

مهدیان اظهار داشت: ساماندهی تولید و ثبت فیلم‌نامه، برنامه جدیدی است که امسال در سینمای جوان آذربایجان غربی اجرا می‌شود و طبق این برنامه، فیلم‌نامه هنرجویان ابتدا باید در پورتال انجمن ثبت و سپس توسط شورای پنج نفره تولید، بررسی و تایید شود.

 

منبع: ایرنا