مبتلایان کرونا در ارومیه به 2127 نفر رسید

مبتلایان کرونا در ارومیه به 2127 نفر رسید
تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 8 هزار 222 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد 4 هزار و 720 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 8 هزار 222 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد 4 هزار و 720 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس در آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته از تعداد 655 نمونه‌ مشکوک مورد آزمایش قرار گرفته تعداد 259 نفر مبتلا به کرونا هستند که به احتساب موارد جدید تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در استان به 8 هزار و 222 نفر رسید که از این تعداد 4 هزار و 720 نفر  بهبود یافته‌اند.

وی افزود: از تعداد 259 مورد جدید مبتلا به کرونا  53 نفر افراد بستری در مراکز درمانی و مابقی سرپایی هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد:  در بخش آی سی یو مراکز درمانی آذربایجان‌غربی تعداد 90 بیمار بستری هستند که وضعیت 40 نفر از بیماران بستری شده در این بخش وخیم گزارش شده است.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید ویروس کرونا به تفکیک شهرستان‌های استان عنوان کرد: از مجموع 259 نفر مبتلایان جدید به بیماری کرونا شناسایی شده تعداد 37 نفر سرپایی مثبت در ارومیه، اشنویه 2 نفر سرپایی، بوکان 56 نفر سرپایی مثبت، تکاب هشت نفر مثبت که هفت نفر بستری و یک نفر سرپایی، چایپاره یک نفر سرپایی، خوی 11 نفر سرپایی، سردشت هفت نفر مثبت که پنج نفرسرپایی و 2 نفر بستری، سلماس 33 نفر مثبت سرپایی، شاهین‌دژ سه نفر مثبت که یک نفر بستری و 2 نفر سرپایی، مهاباد 62 نفر مثبت که 58 نفر سرپایی مثبت و  چهار نفر بستری، میاندوآب 39 نفر مثبت که 19 نفر سرپایی و 10 نفر بستری در مراکز درمانی استان هستند.

وی تاکید کرد: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی فزاینده است و بیماران مراجعه کننده به بیمارستان‌ها در وضعیت بد حال هستند و لازم است بیش از این مردم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت شود تا از ابتلا به این بیماری در امان بمانند.

 

منبع: فارس