استاندار آذربایجان غربی:

تعامل مردم و مسئولین منجر به کاهش شیوع کرونا در دو هفته اخیر شده است

تعامل مردم و مسئولین منجر به کاهش شیوع کرونا در دو هفته اخیر شده است
استاندار آذربایجان غربی گفت: طبق گزارش های دانشگاه علوم پزشکی شیوع کرونا از دو هفته قبل روند کاهشی در استان داشته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طبق گزارش های دانشگاه علوم پزشکی شیوع کرونا از دو هفته قبل روند کاهشی در استان داشته است، این وضعیت امیدوار کننده را نتیجه تعامل مردم و مسئولین در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اجرای فاصله گذاری اجتماعی دانست.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در پنجاه و نهمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، تداوم روند کاهشی شیوع کرونا در استان را منوط به رعایت جدی دستور العمل ها دانست و افزود: اگر شیوه نامه ها و فاصله گذاری اجتماعی به درستی اجرا نشود بار دیگر مجبوریم محدودیت های کرونایی را حتی به صورت شدیدتر اجرا کنیم.

وی ادامه داد: در مرداد ماه تا به امروز دستور العمل های بهداشتی به میزان ۷۵ درصد در استان رعایت شده است.

شهریاری با انتقاد از برخی فرمانداران که نسبت به برگزاری جلسات شهرستانی مدیریت کرونا اهتمام لازم را ندارند گفت: فرمانداران موظف هستند هر هفته جلسات مدیریت بیماری کرونا را برگزار و نسبت به حل مشکلات اقدام نمایند.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم تصریح کرد: مراسمات این ماه طبق دستورالعمل های ابلاغی با همکاری مردم و متولیان امر برگزار می شود.

شهریاری به برگزاری کنکور نیز اشاره کرد و از مسئولین امر خواست تا نسبت به اجرای دقیق بسترهای لازم برای برگزاری این رویداد مهم اقدام نمایند.

وی گفت: از اتحادیه های صنفی انتظار می رود طبق ماههای گذشته بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در صنوف نظارت جدی داشته باشند.