استاندار آذربایجان غربی:

فرهنگ و هنر آذربایجان همواره در طول تاریخ به غنای فرهنگی و ادبی کشور کمک کرده است

فرهنگ و هنر آذربایجان همواره در طول تاریخ به غنای فرهنگی و ادبی کشور کمک کرده است
استاندار آذربایجان غربی گفت: تقویت بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان به نوعی تقویت و تعالی بخشی به فرهنگ و هنر ایران است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در جلسه شورای سیاست گذاری بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان با بیان اینکه فرهنگ و هنر آذربایجان همواره در طول تاریخ به غنای فرهنگی و ادبی کشور کمک کرده است، افزود: تاسیس بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان گامی مهم در جهت توسعه و غنای فرهنگی کشور است و باید از ظرفیت این بنیاد به بهترین نحو در جهت حفظ سرمایه های فرهنگی، انسجام ملی و اعتلای هویت اسلامی- ایرانی استفاده شود.

وی همچنین از اعضای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان خواست با ارائه پیشنهادات و راهکارهای خود به توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان کمک کنند.

مقام عالی استان در ادامه به مشکلات ساختاری بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان اشاره و اختصاص ردیف بودجه برای این بنیاد را مورد تاکید قرار داد.

شهریاری همچنین گفت: شورای سیاست گذاری بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان، اماکنی که با فعالیت های فرهنگی بنیاد تناسب دارند را شناسایی و معرفی کند تا بتوانیم محل مناسب و دائمی را برای فعالیت بنیاد اختصاص دهیم.

گفتنی است بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان شعبه استان آذربایجان غربی در حال حاضر در محل مدرسه تاریخی هدایت ارومیه مستقر است.