گزارش سفر معاون رئیس‌جمهور به ارومیه + تصاویر

گزارش سفر معاون رئیس‌جمهور به ارومیه + تصاویر
سعید اوحدی معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، صبح امروز پس از ورود به ارومیه با استقبال استاندار آذربایجان‌غربی در مزار شهدای این شهر حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران که برای سفری یکروزه در راستای بررسی وضعیت خدمت رسانی به ایثارگران به ارومیه سفر کرده است، به همراه استاندار آذربایجان غربی با نثار گل و قرائت فاتحه، به مقام والای شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین مزار حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی، نماینده سابق ولی فقیه در استان و امام جمعه سابق ارومیه ادای احترام کرد.

اوحدی در این سفر ضمن دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، از یک خانواده شهید، یک خانواده جانباز و یک خانواده آزاده نیز دلجویی خواهد کرد.

امضای تفاهم نامه همکاری در راستای ارتقای خدمت رسانی به ایثارگران با استاندار آذربایجان غربی و همچنین بررسی آخرین وضعیت مرکز توانبخشی جانبازان در ارومیه از دیگر برنامه های رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در ارومیه خواهد بود.

اوحدی همچنین در منزل یوسف رحیمی حیدرلو از آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور می‌یابد.

معاون رییس‌جمهوری: مطالبات ایثارگران تا پایان دولت دوازدهم پرداخت می‌شود

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با حمایت دولت، برخی از مطالبات باقی‌مانده ایثارگران تا پایان دولت پرداخت و مسائل مربوط به این قشر حل و فصل می‌شود.

سعید اوحدی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه افزود: باید در شان و مقام خانواده‌های شهدا و ایثارگران عمل و از ظرفیت سازمان‌ها برای خدمت به این قشر بیش از پیش استفاده شود.

وی اضافه کرد: باید تا پایان برنامه ششم تمامی فرزندان شهدا و جامعه ایثارگری بالای ٧٠ درصد به استخدام دولت دربیایند که اقدامات لازم در این خصوص انجام گرفته است.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: حدود ٣٠ هزار نفر فرزند جامعه ایثارگری در کشور وجود دارد که از خدمات لازم در حوزه های مختلف بهره‌مند می‌شوند. 

اوحدی با اشاره به اینکه ٢ هزار نخبه ایثارگر و فرزند شهید در کشور وجود دارد، بیان کرد: ٣٠٠ نفر از این افراد در آذربایجان‌غربی هستند که سعی داریم بیشترین بهره را از این قشر در راستای توسعه کشور ببریم.

وی تاکید کرد: باید مشکلات اشتغال و مسکن استان‌ها با همکاری مسوولان آن استان و در داخل خود استان حل و فصل شود. 

رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در شرایط سختی قرار دارند و با عزت برای اقتدار کشور در تلاش هستند. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این دیدار گفت: در دین اسلام، مقدس‌ترین و ارزشمندترین مقام‌ها، مقام شهادت است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی ادامه داد: خدمت به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران توفیق بزرگی است که باید قدردان این توفیقات باشیم. 

وی اظهار کرد: باید تلاش شود مشکلات این قشر را برطرف کنیم تا این افراد تحت فشار نباشند. 

استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار گفت: سه هزار فرزند شهید در این استان وجود دارد که بیکار هستند و باید زمینه اشتغال این افراد را فراهم کنیم.

محمدمهدی شهریاری اضافه کرد: با همکاری استانداری و بنیاد شهید باید اقدامات مناسبی برای رفاه حال این قشر صورت گیرد.

وی افزود: آذربایجان‌غربی ١٢ هزار شهید را در راه دفاع از انقلاب اسلامی و کشور تقدیم کرده که خانواده بسیاری از آنان مشکلات زیادی دارند که باید زمینه رفع آن فراهم شود.

رییس بنیاد شهید: ٣٠ هزار نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران استخدام می‌شوند

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه، حدود ٣٠ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای ٧٠ درصد به استخدام دستگاه‌های اجرایی در می‌آیند.

سعید اوحدی اظهار داشت: مراحل اجرایی و شناسایی فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد آغاز شده و لیستی از این افراد تهیه و در اختیار نهادهای مسوول قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بعد از آزمون دستگاه‌های اجرایی که ماه آینده برگزار می‌شود، امور رسیدگی به روند استخدام این نفرات آغاز خواهد شد. 

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دستگاه‌های اجرایی کشور باید کمک کنند که تکلیف دستگاه‌ها در زمینه استخدام تمام فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد تا پایان برنامه ششم توسعه عملی شود.

اوحدی درخصوص اهداف سفر به آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: طی تفاهم‌نامه که با دستگاه‌های استانی منعقد شده، زمینه اشتغال ٢ هزار و ٣٠٠نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران در این استان فراهم شده است. 

وی بیان کرد: همچنین تفاهم نامه ساخت یک‌هزار و ۵٠٠ واحد مسکن برای این قشر نیز در این سفر به امضا می‌رسد. 

رییس بنیاد شهید: آزادگان الگوی مقاومت برای اعتلای نظام اسلامی هستند

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: آزادگان، الگوی مقاومت برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

سعید اوحدی در دیدار با یوسف رحیمی آزاده دوران دفاع مقدس و خبرنگار ایرنا در ارومیه اظهار داشت: آزادگان در آن دوران، با روحیه مقاومت در برابر دژخیمهای بعثی ایستادند و خللی در روحیه ایثارگری آنان وارد نشد.

وی با تمجید از رفتار یوسف رحیمی در دوران اسارت، اضافه کرد: وی همواره در کارهای فرهنگی حضور داشت و پیشاپیش دیگر آزادگان اردوگاه حرکت می کرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در دیدار با خانواده شهیدان کریم و حمید ابراهیمی اظهار داشت: مقام معظم رهبری همیشه دل نگران خانواده شهدا هستند.

اوحدی گفت: وجود والدین شهدا برای ایران اسلامی مایه برکت است و ما قدردان زحمات و تلاش‌های شما هستیم.

وی بیان کرد: این فرزندان تربیت شده دامن مادرانی مهربان و فداکار بودند که در راه دفاع از اسلام و وطن راهی جبهه‌های حق علیه باطل شدند. 

وی افزود: باید با تاسی از راه شهدا و خانواده شهدا به جامعه و کشور خدمت کنیم و زیرا خانواده شهدا، با خداوند متعال معامله کردند و ما به وجود شما نیازمند هستیم. 

استاندار آذربایجان غربی: همه مدیون خانواده شهدا و ایثارگران هستیم

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران وظیفه مسئولان است و آنان به گردن همه ما حق دارند گفت: همه مدیون خانواده شهدا و ایثارگران هستیم. هر چه داریم به برکت خون شهدا و جانفشانی ایثارگران است.

محمدمهدی شهریاری روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه تامین مسکن و اشتغال برای خانواده شهدا و ایثارگران که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام گرفت، اشتغال را مشکل اصلی این قشر از جامعه عنوان کرد و افزود: متاسفانه در قبال بیکاری فرزندان شهدا اقدام خاصی انجام نگرفته است. در مدیریت جدید بنیاد شهید اتفاقات خوبی در اجرای برنامه ششم توسعه برای اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۰ هزار نفر بیکار در آذربایجان غربی وجود دارد گفت: ۳ هزار نفر از این تعداد را فرزندان شهدا تشکیل می دهند که یکی از دلایل کم توجهی به بحث اشتغال بی توجهی به سرمایه گذاری های کلان و بزرگ در استان بوده است.

استاندار آذربایجان غربی بررسی مجدد پرونده های پزشکی جانبازان، توجه به برنامه های سیاحتی و فرهنگی برای جانبازان و خانواده‌های آنان و سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر را نیز خواستار شد و افزود: آذربایجان غربی ظرفیت های ویژه ای در معادن، کشاورزی و صنایع پایین دست پتروشیمی دارد که با سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر می توان اشتغال مناسبی را برای خانواده شهدا ایجاد کرد.

شهریاری به وضعیت جانبازان شیمیایی شهرستان سردشت نیز اشاره کرد و گفت: جانبازان سردشتی نسبت به درصدهای جانبازی و لزوم بازنگری در این خصوص گلایه دارند و می طلبد برای بهبود وضعیت این عزیزان اقدام ویژه ای انجام بگیرد.

وی تصریح کرد: برای ساخت مجتمع خدمات رفاهی و فرهنگی ایثارگران استان نیز آمادگی داریم.

این مقام مسئول با اشاره به جایگاه برجسته آذربایجان غربی در دفاع مقدس تاکید کرد: این استان هر ساله میزبان کاروانهای راهیان نور است که برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت می طلبد اعتبارات ویژه فرهنگی به این امر اختصاص یابد.

در این مراسم تفاهمنامه ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ایجاد ۲۳۰۰ فرصت شغلی برای خانواده شهدا و ایثارگران به امضا رسید.

گزارش تصویری