بیمارستان صحرایی 100 تختخوابی در ارومیه راه اندازی شد

بیمارستان صحرایی 100 تختخوابی در ارومیه راه اندازی شد
بیمارستان صحرایی 100 تختخوابی صبح امروز در ارومیه راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین استانی اعم از فرماندهان نظامی و انتظامیو رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با هدف اقدامات پیشگیرانه و درمانی در مواجهه با ویروس کرونا این بیمارستان صحرایی در ارومیه افتتاح شد.

این بیمارستان صحرایی با ظرفیت اولیه ۱۰۰ تختخواب که به نام شهید باکری مزین شده در محل مجتمع شهید کاظمی ارومیه واقع در بلوار ۷ تیر جنب ترمینال راه‌اندازی شده است تا در صورت نیاز از این ظرفیت استفاده شود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت:در راستای مقابله با شیوع کرونا، سپاه با تمامی ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی آماده ارائه خدمات است.

سردار حبیب شهسواری روز سه‌شنبه در بازدید استاندار و نماینده ولی فقیه در استان از بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی صحرایی شهید باکری ارومیه اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهادی مردمی، برخاسته از متن جامعه ایمانی و انقلابی ایران، همواره در کنار مردم  قرار دارد و این موضوع و همدلی مجموعه سپاه با آحاد جامعه در سال‌های بعد از پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی به اثبات رسیده‌است.

وی با بیان اینکه در هنگام مصائب و بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله سپاه در کنار سایر نهادهای خدمات‌رسان بود، اضافه کرد: در برهه کنونی هم که سلامتی و امنیت روانی اقشار مختلف مردم در معرض خطر قرار دارد، به طور قطع در کنار آحاد جامعه هستیم.

وی بیان کرد: این بیمارستان صحرایی با تجهیر به تخت بستری، آزمایشگاه، واحد بیماریابی و آزمایشگاه‌های تخصصی در کنار مراکز و کادر بهداشت و درمان استان فعالیت خواهدکرد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه باید برای مدیریت روانی اقشار مختلف مردم در جامعه گام برداشته شود، افزود: تا ریشه‌کنی ویروس کرونا در استان در کنار مردم استان خواهیم بود.