استاندار آذربایجان غربی:

درخواست اجرای محدودیت های جدید کرونایی به ستاد ملی ارائه شده است

درخواست اجرای محدودیت های جدید کرونایی به ستاد ملی ارائه شده است
استاندار آذربایجان غربی گفت: علاوه بر محدودیت های اعمال شده از هفته قبل، درخواست محدودیت های جدید نیز به ستاد ملی ارائه شده که به زودی مشخص خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه وضعیت قرمز استان و افزایش آمار مبتلایان به کرونا نگران کننده است از این خبر داد که علاوه بر محدودیت های اعمال شده از هفته قبل، درخواست محدودیت های جدید نیز به ستاد ملی ارائه شده که به زودی مشخص خواهد شد.

محمدمهدی شهریاری در عصر امروز چهارشنبه یازدهم تیر در چهل و هشتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با قدردانی از تلاش کادر درمان، پرستاران و نیروهای خدماتی حوزه سلامت و تسلیت درگذشت جانباختگان حادثه کلینیک سینا در تهران، از تحقق پیش بینی های وزارت بهداشت در خصوص افزایش مبتلایان به کرونا در استان از هفته قبل و هفته آینده خبر داد و گفت: برای خروج از این وضعیت چاره ای جز رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نداریم. برای اجرای دقیق پیشگیری همه مسئول هستیم.

وی افزود: تا زمانی که مردم با تدابیر اندیشیده شده همکاری نکنند نمی توان به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا امیدوار بود.

شهریاری استفاده از ماسک را راهکاری موثر در پیشگیری از ابتلا به کرونا دانست و گفت: سازمان صمت باید تدابیر لازم برای دسترسی آسان مردم به ماسک را فراهم سازد.

استاندار آذربایجان غربی فعال سازی کمیته های ستاد استانی، توجه به بحث تبلیغات و اطلاع رسانی و اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی در ادارات و بانک ها را نیز مورد تاکید قرار داد و از سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواست تا برای تامین نیازهای اطلاع رسانی مقابله با کرونا اعتباری را تخصیص دهد.