آذربایجان غربی بارانی می شود

آذربایجان غربی بارانی می شود
از بعد از ظهر امروز جمعه در مناطق شمالی و مرکز استان شاهد رگبار، رعد و برق خواهیم بود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از بعد از ظهر امروز جمعه در مناطق شمالی و مرکز استان شاهد رگبار، رعد و برق خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با بیان اینکه بر اساس نقشه‌های پیش یابی ناپایداری هوا و رگبار باران و رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید تا اواخر امروز در استان تداوم دارد افزود: هوای استان تحت تأثیر امواج ناپایدار توأم با رگبار باران، رعد و برق و بارش تگرگ در برخی مناطق استان می‌شود.

وی با بیان اینکه عصر امروز نیز برای نواحی جنوبی استان وزش شدید باد پیش بینی می‌شود ادامه داد: در شبانه روز گذشته چالدران با دمای هوای ۹ درجه بالای صفر خنک‌ترین شهر استان بود.

صابری با اشاره به اینکه بارشهای رگباری از بعد از ظهر امروز در شمال استان ادامه خواهد داشت گفت: بر اساس خروجی مدل‌های عددی تمرکز بارشها در نواحی شمالی خواهد بود.

وی همچنین از تداوم عبور کم دامنه و ضعیف در آسمان آذربایجان غربی طی ۲ روز آینده خبر داد و اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت این امواج به صورت رشد ابر، بارش‌های پراکنده رگباری همراه با رعد و برق بویژه در بعدازظهر است.

صابری با بیان اینکه این امواج بیشتر مناطق شمال استان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، بیان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و اقتضای فصلی، احتمال ریزش تگرگ در برخی از مناطق شمال استان نیز دور از انتظار نیست.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی افزود: در این مدت دمای هوای ارومیه نیز بین ۱۵ و ۳۰ درجه سانتی گراد و دمای هوای مهاباد بین ۱۲ و ۳۳ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

 

منبع: مهر