بستری‌های مبتلا به کرونا در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی افزایش یافت

بستری‌های مبتلا به کرونا در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی افزایش یافت
تعداد 618 نفر به علت سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند که 200 نفر از این تعداد به طور قطعی به بیماری کرونا مبتلا و 418 نفر مشکوک به کرونا گزارش شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد 618 نفر به علت سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند که 200 نفر از این تعداد به طور قطعی به بیماری کرونا مبتلا و 418 نفر مشکوک به کرونا گزارش شده است.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی تعداد 618 به علت سندروم حاد تنفسی بستری هستند که 200 نفر از این تعداد به طور قطعی به بیماری کرونا مبتلا و 418 نفر مشکوک به کرونا گزارش شده است.

وی تصریح کرد: در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی آذربایجان‌غربی تعداد 116 بیمار مبتلا به کرونا بستری هستند که نسبت به روز گذشته افزایش یافته است که تعداد 39 نفر از این افراد به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته تعداد 66 نفر بیمار کرونایی جدید بستری در بیمارستان‌های سطح استان وجود دارد که تعداد 20 نفر مربوط به ارومیه، بوکان 10 نفر، اشنویه یک نفر، تکاب 2 نفر، سردشت چهار نفر، سلماس 2 نفر، مهاباد 26 نفر، نقده یک نفر بودند.

آقازاده با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان‌شرقی در وضعیت قرمز قرار دارد، تاکید کرد: سن ابتلا به بیماری کرونا در استان به میان‌سالی رسیده است و 71 درصد از بیماران رنج سنی بین 15 تا 54 سال هستند و فوتی ناشی از بیماری کرونا در این سن نیز افزایش پیدا کرده است در این راستا تنها راه مبتلا نشدن به بیماری کرونا حضور نیافتن در دورهمی‌ها و محل‌های پر تجمع و استفاده کردن از ماسک و شست و شوی مرتب دست‌ها با آب و صابون است.

 

منبع: فارس